1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Kâbe İmamından Mücahidlere Çağrı
Kâbe İmamından Mücahidlere Çağrı

Kâbe İmamından Mücahidlere Çağrı

Suriye’de Esed rejimine karşı savaşan Kâbe’nin eski imamı Muheysini, Müslümanlara seslendi: “Bu fitne Allah’ın izni ile bitecek ve yakında omuz omuza operasyonlarımızı göreceksiniz.”

A+A-

Esed rejimine karşı savaşmak için cihad saflarına katılan Kâbe’nin eski imamı Abdullah bin Muhammed el Muheysini, son günlerde yaşanan “iç çatışma” hakkında mesaj verdi.

PressMedya’da yer alan habere göre Muheysini, “Vallahi kardeşler bizim cehennem ateşini göğüsleyecek gücümüz yok. Allah’a yemin ederim ki, kardeşlerimizin yüzüne doğrultacak silahımız da yok! Kardeşler arasında sulhun sağlanması noktasında önemli mesafeler katedilmiştir. Allah’ın izniyle yakında omuz omuza operasyonlarımızı göreceksiniz.” dedi.

Suriye’de Esed rejimine karşı savaşan eski Kâbe imamı Abdullah el Muheysini yıllar önce Filistin, Afganistan ve Irak sebebiyle ABD'ye karşı yapmış olduğu bir duadan Suud rejimi tarafından esir alınmış, belirli zaman sonra serbest bırakılmıştı.

Muheysini aylar önce yine bir açıklamasında, “Şeyh Usame bin Ladin ve Molla Ömer’in hizmetleri ve çabaları İslam Cephesi için iyi bir örnektir. Çünkü Taliban ve El Kaide karşılıklı dayanışma içerisinde olup küresel güçlere karşı gelmekte öncü olmuşlardır.” demişti.

Suriye’de İslamcı gruplar arasındaki sorunlara arabuluculuk yapan El Muheysini, devamlı olarak hepsini bir çatıda birleşmeye davet ediyor. Özellikle Nusra Cephesi ile İslam Cephesi’ni birleştirme çabaları ile biliniyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum