Kâbe İmamından Mücahidlere Çağrı

13.01.2014 12:11
Kâbe İmamından Mücahidlere Çağrı
Suriye’de Esed rejimine karşı savaşan Kâbe’nin eski imamı Muheysini, Müslümanlara seslendi: “Bu fitne Allah’ın izni ile bitecek ve yakında omuz omuza operasyonlarımızı göreceksiniz.”

Esed rejimine karşı savaşmak için cihad saflarına katılan Kâbe’nin eski imamı Abdullah bin Muhammed el Muheysini, son günlerde yaşanan “iç çatışma” hakkında mesaj verdi.

PressMedya’da yer alan habere göre Muheysini, “Vallahi kardeşler bizim cehennem ateşini göğüsleyecek gücümüz yok. Allah’a yemin ederim ki, kardeşlerimizin yüzüne doğrultacak silahımız da yok! Kardeşler arasında sulhun sağlanması noktasında önemli mesafeler katedilmiştir. Allah’ın izniyle yakında omuz omuza operasyonlarımızı göreceksiniz.” dedi.

Suriye’de Esed rejimine karşı savaşan eski Kâbe imamı Abdullah el Muheysini yıllar önce Filistin, Afganistan ve Irak sebebiyle ABD'ye karşı yapmış olduğu bir duadan Suud rejimi tarafından esir alınmış, belirli zaman sonra serbest bırakılmıştı.

Muheysini aylar önce yine bir açıklamasında, “Şeyh Usame bin Ladin ve Molla Ömer’in hizmetleri ve çabaları İslam Cephesi için iyi bir örnektir. Çünkü Taliban ve El Kaide karşılıklı dayanışma içerisinde olup küresel güçlere karşı gelmekte öncü olmuşlardır.” demişti.

Suriye’de İslamcı gruplar arasındaki sorunlara arabuluculuk yapan El Muheysini, devamlı olarak hepsini bir çatıda birleşmeye davet ediyor. Özellikle Nusra Cephesi ile İslam Cephesi’ni birleştirme çabaları ile biliniyor.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim