1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kabataş Görüntüleri Başka Ne Göstermiştir?
Kabataş Görüntüleri Başka Ne Göstermiştir?

Kabataş Görüntüleri Başka Ne Göstermiştir?

Gülen Cemaatinin Kabataş hadisesine yönelik tutumu bu grubun düşmanlıkta hiçbir sınır tanımadığının ilanı olmuştur!

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Fethullah Gülen Cemaatinin AK Parti Hükümetini devirmek için adeta her yol mubah anlayışıyla hareket etmesi tuhaf görüntülerin ortaya çıkmasına yol açıyor. Suriye’ye giden tırlara yönelik operasyonlardan sonra, Kabataş hadisesine ilişkin ortaya çıka(rıla)n görüntüler üzerinden sürdürülen kampanya İslami camiada bu grubun kendi hesapları için her şeyi yakıp yıkabileceğinin ve şeytanla bile ittifaka girebileceğinin bir göstergesi gibi algılanmaktadır.

Yapılanlar adeta kavgada her yol mübah anlayışıyla davranıldığını ortaya koymaktadır. Öyle ki, Müslüman’ın kavgada dahi söylemeyeceği, dokunamayacağı değerler vardır ilkesi yok sayılarak her yerden her şekilde saldırılmaya çalışılıyor. Bu yöntem Fethullah Gülen’in o her zaman kullanmayı çok sevdiği “fütuhat” anlayışına da aykırı ama ne çare!

Vandallıkla Ortaklığınız Mübarek Olsun!

Gezi Parkı eylemleri sürecinde Müslümanların değerlerine yapılan saldırılar, topluca “slogan” şeklinde atılan galiz küfürler cümle alemin malumu iken sırf Erdoğan’ı zor duruma düşürmek ve sol, liberal cenahtan destek almak amacıyla “Kabataş” olayının üzerine abananlar vebal altındadırlar. Tamam diyelim ki, Kabataş’ta iddia edildiği boyutlarda bir saldırı gerçekleşmedi. Peki, günlerce yaşanan rezillikler de hep hayal mahsulü müydü?

Kabataş’tan İzmir’e, Beşiktaş’tan Kadıköy’e, Taksim’den Kızılay’a birçok yerde çapulcuların Müslüman hanımlara yönelik sataşmaları, tacizleri onurlu her Müslüman’ın göğsünü daraltıp, hıncını ve öfkesini artırmış iken alçakça bir yerden Erdoğan’ı köşeye sıkıştırmaya çalışmak kabul edilebilir mi? Bugün her Müslüman Gezi Parkı sürecinde yapılan alçaklıkları beynine, yüreğine, bileğine yazmanın ve unutmamanın çabasında olmalı, müdahanenin değil!

Gülen Cemaati yıllardan beridir ümmeti ilgilendiren konulara duyarsız sadece kendi hedef ve amaçlarına kilitlenme ve duyarlılığıyla meşhurdur. Başörtüsü yasağından 28 Şubat darbesine, İmam-Hatip okullarının kapatılmasından Mavi Marmara’ya kadar birçok olayda Gülen grubunun sergilediği tavır ortadadır. Gelin görün ki bu hareket dershanelerin kapatılması ve AK Parti ile yaşadığı kavgada aynı tavrı sergilemiyor, konu kendi kurumları olunca aslan kesiliyorlar.

Şimdi gündem Erdoğan’ı zayıflatmak, hırpalamak. Dolayısıyla buna hizmet edecek görüntüler, belgeler, veriler dolaşıma sokuluyor! Sadece şu kadarı bile, 9 aydır saklanan görüntülerin tam da şu aşamada Doğan Medya üzerinden servis edilmesi hadisesi dahi söz konusu Cemaatin ne kadar kirli bir yerde durduğunun göstergesi sayılabilir. 

Madem dershanelerini, okullarını, yurtlarını Ümmet’in önüne geçiriyorlar, madem kurumlarını İslam’ın değerlerinin önüne geçiriyorlar o halde buyursunlar dershanelerine, bankalarına yapılan saldırıları seyretsinler! İzleyeceğiniz görüntülerden çok daha iyilerinin, ayrıntılı bir tarzda paralel yapının elinde olduğundan emin olabilirsiniz. Ama ne yazık ki içinde bulunan hal o görüntülerin yayınlanmasına izin vermiyor herhalde!

(Üstteki Video Gezi Parkı olaylarının 2. Gününden)

HABERE YORUM KAT

6 Yorum