1. HABERLER

  2. HABER

  3. JİTEMciler Ergenekon Tanıklarına Baskı Yapıyor
JİTEMciler Ergenekon Tanıklarına Baskı Yapıyor

JİTEMciler Ergenekon Tanıklarına Baskı Yapıyor

Akit, Ergenekon davası tanıklarına baskı yapıp ifadelerini geri çekmeleri için tehdit eden JİTEM elemanlarının görüntülerini ele geçirdi.

A+A-

Murat Alan / Yeni Akit

Akit, Ergenekon davası tanıklarına baskı yapıp ifadelerini geri çekmeleri için tehdit eden JİTEM elemanlarının görüntülerini ele geçirdi. Görüntülerde tanıkları ifadelerinden vazgeçmeleri için tehdit eden JİTEM elemanı iki kişinin yüzü açıkça görülüyor. Dacia marka bir araç kullandıkları ifade edilen JİTEM’cilerin fark edildiklerini anlayınca olay yerinden hızla uzaklaştıkları belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şüphelilerin kimliklerini araştırdığı vurgulandı.

Tanıklara Baskı Timleri Deşifre Oldu

Karar aşamasına gelen Ergenekon, Balyoz ve benzeri davaların tanıklarını tehdit edip susturmak üzere jandarma bünyesinde faaliyet gösteren bir kısım muvazzafa görev verildiği, 4’lü guruplar halinde gezen JİTEM elemanlarının kimlikleri belirlenen gizli tanıkları takibe başladığı belirtilmişti. Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu’nun bilgisi dışında bazı Jandarma Bölge Komutanlıkları bünyesinde görevlendirilen muvazzaflarla ilgili İstanbul Emniyetine şikayette bulunan Ergenekon tanığı muvazzaf Jandarma Aykut Öztürk, 28 Mart gecesi asker olduğunu düşündüğü bazı şahısların kendisini takip ettiğini vurgulamış ve yakalanmalarını talep etmişti. Şikayet sonrası başlatılan soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı.

O Jitemciler Güvenlik Kamerasına Yakalandılar

Cumhuriyet Çalışma Grubu ve eski Jandarma Genel Komutanı emekli Org. Şener Eruygur’un dahil olduğu cunta yapılanması ile ilgili tanıklık yapan muvazzaf Jandarma Aykut Öztürk’ü tehdit eden JİTEM elemanları güvenlik kamerasına yakalandı. Emniyete ulaşan güvenlik kamerası görüntülerinde sivil giyimli 4 kişinin Dacia marka bir araçla Aykut Öztürk’ü adım adım izledikleri, Öztürk’ün  arkadaşıyla bir pastaneye girmesi üzerine iki JİTEM’cinin araçta inerek pastaneye girdiği görülüyor. 1.90 boylarında esmer, kilolu, üzerinde koyu renkli deri mont bulunan şahıs, Öztürk ve arkadaşını çaprazdan görecek bir masaya otururken, birkaç dakika sonra uzun boylu zayıf ve kel olduğu anlaşılan diğer bir şahıs da pastaneye girip takibe başlıyor. Aykut Öztürk ve arkadaşının durumdan şüphelenip hareketlenmesi üzerine panikleyen JİTEM elemanları apar topar pastanenin alt katına inerek cep telefonuyla bir yeri aradıktan sonra olay yerinden uzaklaşıyor.

Örgüte Yardım Eden Muvazzaflar Jandarmaya Sorulacak

Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlattığı, yapılan araştırmada şahısların Jandarma Bölge Komutanlığı’nda görev yaptıkları belirlendi. Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin de silahlı terör örgütüne yardım ettikleri, süren davaları etkilemeye çalıştıkları iddia edilen şahıslarla ilgili inceleme başlatacağı, görüntülerde yer alan şüphelilerin açık kimliklerini Jandarma Genel Komutanlığı’ndan talep edeceği kaydedildi.

17_b.jpg

HABERE YORUM KAT