1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İzzeddin el-Kassam Tugayları Düşmana Korku Saldı
İzzeddin el-Kassam Tugayları Düşmana Korku Saldı

İzzeddin el-Kassam Tugayları Düşmana Korku Saldı

Gazze'de, Hamas'ın 27. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından askeri geçit töreni düzenlendi.

A+A-

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, askeri geçit töreninin yanı sıra yerel imkanlarla üretilen ve "Ebabil 1" adı verilen İnsansız Hava Aracı (İHA) ile son İsrail saldırılarında kullanılan "M75" ve "R160" füzeleri sergilendi.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, törende yaptığı konuşmada, Gazze'nin yeniden imar edilmesi sürecinin ağırdan alınmasının Filistin halkının sabrını zorladığını söyledi.

Ebu Ubeyde, "Son saldırıların izlerinin tümüyle silinmemesi ve Gazze'deki ambargonun devam etmesi durumunda İsrail'e karşı yeni bir öfke dalgası patlak verebilir" dedi.

İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular konusuna da değinen Ebu Ubeyde, "İsrail'in değil bizim karar vereceğimiz bir vakitte tutuklularımızı özgürlüğüne kavuşturacağız. Bu sadece zaman meselesi" diye konuştu.

İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın her savaşta gücünü daha da artırdığını savunan Ebu Ubeyde, "İsrail ordusuna daha fazlasına sahip olduğumuzu göstereceğiz" dedi.

Kassam Tugaylarından daha önce törene ilişkin yapılan yazılı açıklamada, İsrail'e askeri geçit törenini "dikkatle takip etmesi" çağrısı yapılmıştı.

 FOTO GALERİ 

HABERE YORUM KAT