1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İzzeddin El-Kassam: Sınırdaki Tünel Bize Ait
İzzeddin El-Kassam: Sınırdaki Tünel Bize Ait

İzzeddin El-Kassam: Sınırdaki Tünel Bize Ait

Düşmanla sürekli bir savaş içinde olduklarına dikkat çeken Kassam, Gazze sınırında bulunan tünelin kendilerine ait olduğunu belirtti.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal rejiminin Gazze ile 1948 yılında işgal edilmiş Filistin toprakları arasında bulduğu iki buçuk kilometrelik tünelin kendisine ait olduğunu belirterek, işgal rejiminin zindanlarında bulunan bütün esirleri kurtarıncaya kadar çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

İşgal rejimi, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin toprakları üzerinde inşa edilmiş Yahudi yerleşkelere yakın bölgede uzunluğu 2.8 kilometre olan bir tünel bulduğunu ve tünelin askerleri esir almada kullanılmak için hazırlandığını duyurmuştu.

Konuyla ilgili olarak El-Aksa'nın Sesi Radyosuna demeç veren Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde, tünelin Kassam Tugayları tarafından kazıldığını, Kassam’ın yerin altında ve üstünde, hatta kayaları delerek esirleri kurtarmaya çalıştığını belirterek, işgal liderlerinin tünelin bulunması nedeniyle sevinseler de aslında dehşete kapıldıklarını ve şok olduklarını söyledi.

Filistin direnişinin Siccil Taşları savaşında olduğu gibi düşmana sürprizler yapmaya kadir olduğuna dikkat çeken Ebu Ubeyde, düşmanla sürekli savaş halinde olduklarını ve bu savaşın ancak Filistin halkının hedefleri gerçekleştikten sonra durabileceğini ifade etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT