1. HABERLER

  2. HABER

  3. İzmir'de "Paralel Yapı" Operasyonu: 7 Gözaltı
İzmir'de "Paralel Yapı" Operasyonu: 7 Gözaltı

İzmir'de "Paralel Yapı" Operasyonu: 7 Gözaltı

İzmir Emniyet Müdürlüğünde "paralel yapı"ya yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 6'sı polis 7 kişi gözaltına alındı, 1 polis memuru aranıyor.

A+A-

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, paralel yapıya mensup polislerin daha önce yürütülen bir soruşturmada delilleri kararttığı iddiaları üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon başlattı.

İzmir Emniyet Müdürlüğünde bir dönem Asayiş Şube Müdürü olarak da görev yapan Ö.D'nin de aralarında bulunduğu 6 polis ile Tunceli Üniversitesinde görev yapan bir öğretim üyesi, bu sabah eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. 1 polis memuru ise aranıyor.

Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Soruşturmanın kapatıldığı iddiası

Operasyonun, "paralel yapı" ile bağlantılı dershanede görev yapan bir öğretmen hakkındaki şikayet üzerine 2012 yılında başlatılan soruşturmanın, emniyet personelinin ifade ve delillere müdahalesi sonucu kapatıldığı iddiası üzerine düzenlendiği öğrenildi.

Hakkında iddialar ortaya atılan öğretmenin üzerinde, o dönemde bir kadına ait uygunsuz görüntülerin bulunduğu harici bellek ele geçirildiği, buna rağmen olayın kapatıldığı öne sürüldü. Bu kişinin halen bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştığı belirtildi.  

HABERE YORUM KAT