1. HABERLER

  2. HABER

  3. İzmir ve Adana'da YDG-H'ye Operasyon
İzmir ve Adana'da YDG-H'ye Operasyon

İzmir ve Adana'da YDG-H'ye Operasyon

İzmir ve Adana'da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda 23 kişi gözaltına alındı.

A+A-

İzmir

İzmir'de PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik iki ilçede düzenlenen eş zamanlı operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Özel Harekât, Çevik Kuvvet ve TOMA ekiplerinin desteğiyle Menemen ilçesinin Asarlık Mahallesi ile Torbalı ilçesinde "şafak" operasyonu düzenledi.

Önceden belirlenmiş çok sayıdaki adrese eş zamanlı gerçekleştirilen operasyona, polis helikopteri de destek verdi.

Yaklaşık 500 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda bazı evlerin açılmayan kapıları 'koçbaşı' ile kırılırken, çevrede de geniş güvenlik önlemi alındı.

Operasyonda, Asarlık'ta 8, Torbalı'da 8 olmak üzere 16 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda pompalı av tüfekleri, tabancalar ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Şüpheliler, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Adana

Adana'da da YDG-H'ye yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Ceyhan ilçesinde özel harekât, terörle mücadele ve çevik kuvvet ekiplerinin katılımıyla 8 adrese operasyon düzenlendi. Eş zamanlı baskınlarda 2'si kadın 7 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Ceyhan Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT