1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstifa Etmesi İçin 3 Kez Tehdit Edilmiş
İstifa Etmesi İçin 3 Kez Tehdit Edilmiş

İstifa Etmesi İçin 3 Kez Tehdit Edilmiş

Siirt'te PKK mensupları, santraldeki makineleri ateşe verdi. Santralin sahibinin AK Parti Belediye Meclis üyeliğinden istifası için 3 kez mektupla tehdit edildiği belirtildi.

A+A-

Siirt'in Pervari ilçesinde PKK mensupları, beton santralindeki makineleri yaktı.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki santrali basan bir grup PKK militanı, üretimde kullanılan makineleri ateşe verdi.

Kaçan militanların yakalanması için operasyon başlatıldı.

- AK Parti'den istifa etmesi için 3 kez tehdit edilmiş

Beton santralinin sahibi Beşir Tomris, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti'den belediye meclis üyesi olduğunu belirterek, bu nedenle PKK'nın 3 kez mektup göndererek kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Mektuplarda partisinden istifa etmesinin istendiğini dile getiren Tomris, şöyle konuştu:

"AK Parti'den ayrılmam için gönderilen tehdit mektuplarına boyun eğmedim. Bundan sonra da gelecek tehditlere boyun eğmeyeceğim. Kendi partileri dışında başka partide siyaset yapmamı istemiyorlar. Ben Kürdüm, bugüne kadar siyaset yaptığım ve Kürtlerin haklarını verdiğine inandığım AK Parti bünyesinde siyaset yapmaya devam edeceğim."

- "Bölgeyi Kürtlere zindan ettiler"

PKK örgütünün tehditlerle siyasete yön vermeye çalıştığına dikkati çeken Tomris, PKK'nın 7 Haziran seçimi öncesi de halkı tehdit ettiğini anımsattı.

Tomris, yaklaşan seçim öncesi tehditlerin yoğunlaştığını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz Kürtler bunların tehditlerine boyun eğdikçe, onların kölesi olmaya devam edeceğiz. Seçimlerden önce herkes 'olaylar bitsin' diye oyunu HDP'ye verdi ama yine olan biz Kürtlere oldu. Her gün analar ağlıyor. Bölgeyi Kürtlere zindan ettiler. Demek ki bunların dediklerinin hepsi yalan. Bunların tehditlerine boyun eğmeyeceğiz."

(AA)

HABERE YORUM KAT