1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşte Siyonizmin Budur
İşte Siyonizmin Budur

İşte Siyonizmin Budur

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyonizm’i “insanlığa karşı suç” olarak nitelemesindeki haklılığına bir örnek olay da İngiltere’de yaşandı.

A+A-

Nefret suçları kavramının ardına sığınan Siyonistler hakkında en ufak bir eleştiriye dahi tahammül gösterilmiyor. İrlanda’da ünlü gazeteci Vincent Browne’nin İsrail hakkında olumsuz yorumda bulununca kapı önüne konmasının ardından, şimdi de İngiltere’de bir Müslüman siyasetçi Yahudi medya patronlarını eleştirdi diye partisinden uzaklaştırıldı.

İngiltere Lordlar Kamarası’nın İşçi Partili Müslüman Üyesi Nazir Ahmed, Pakistan’da yaptığı bir konuşmada, İngiliz basınının Yahudi patronlarını eleştirmiş ve aleyhinde verilen bir mahkeme kararında bu medya organlarının yayınlarının etkili olduğunu söylemişti.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Nazir Ahmed  2007 yılında araba kazası yaptı, kazada bir kişi hayatını kaybetti. İngiliz Müslüman Lord kaza sırasında cep telefonu ile kısa mesaj attığı iddiası ile önce mahkemece “taksirle ölüme sebebiyet vermek”le suçlandı. Daha sonra avukatlarının mesaj saatleri ile kaza anının ayrı zaman dilimleri içinde olduğunu ispat etmesiyle, “tehlikeli araba kullanma” fiilini işlemekten cezalandırıldı.

Pakistan asıllı Ahmed’in İngiltere’de hedef haline getirilmesinde şu açıklamasının da etkili olduğu ifade ediliyor: “Eğer ABD, Hafız Muhammed Said’in yakalanması için 10 milyon dolar ödül koyuyorsa, ben de ABD Başkanı Barack Obama ve selefi George W. Bush’un yakalanması için 10 milyon sterlin ödül koyuyorum.”

Siyonistlerin Ahmed’e olan kinleri geçmiş gibi gözükmüyor. İngiliz medyasında çıkan haberlerde “Eğer Lord Ahmed, Pakistan’da yaptığı bu açıklamayı İngiltere’de yapmış olsaydı nefret söylemi suçu ile mahkeme önüne çıkmak zorunda kalırdı” yorumunda bulunuluyor.

Nazir Ahmed, geçtiğimiz Nisan ayında Pakistan televizyonuna yaptığı bir açıklamada kendisine verilen hapis cezasının İngiliz medyasının Yahudi asıllı patronlarının baskısı ile ağırlaştırıldığını iddia etti. Ahmed, bunun sebebinin ise Gazze’ye giderek Filistinlileri desteklemesi olduğunu söyledi. Ahmed bu sözleri üzerine mensubu olduğu İşçi Partisi’nden uzaklaştırıldı.

Furkan Altınok / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT

1 Yorum