İşte Esad’ın Katilleri (Video)

22.04.2011 21:21
İşte Esad’ın Katilleri (Video)
Suriye’yi haftalardır kan gölüne çeviren Beşar Esad’a bağlı istihbarat görevlilerinin yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Polislerle birlikte halka saldıran sivil giyimli istihbarat görevlileri gözaltına aldıkları bir göstericiyi de dövüyorlar.

Hasan Doğan-Haksöz Haber-Şam

Aşağıda izleyeceğiniz video görüntüsü Şam'ın varoş bölgelerinden olan Muaddamiye'de kameralı bir cep telefonuyla gizli şekilde çekildi. Görüntülerde özgürlük talebiyle sokaklara çıkan göstericilere saldıran polislere Baas Partisi'ne bağlı istihbarat görevlilerinin de katıldığı görülüyor. Ellerinde silah ve sopa taşıyan sivil giyimli istihbarat görevlileri adeta etrafa korku saçıyor. Göstericilerden birini gözaltına alan istihbarat görevlileri göstericiyi sokak ortasında dövüyorlar.

Gösterilere kefenle çıkıyorlar

Bu arada Beşar Esad'ın yönetimden ayrılması için yapılan gösterilere Suriyeli gençler artık kefen giyerek çıkmaya başladı. Kefen giyerek Baas yönetimine "ölsek de bu yoldan dönmeyiz" mesajını veren devrimci gençler yönetim devrilene kadar sokakları terk etmeyi düşünmüyorlar.  Olayların başladığı ilk günler reform talebiyle sokaklara çıkan göstericiler yönetimin kullandığı aşırı şiddet nedeniyle artık "reform" talebi yerine "devrim" talebinde bulunuyorlar. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim