İstanbul'daki Soruşturma Savcı Akkaş'tan Alındı

26.12.2013 14:39
İstanbul'daki Soruşturma Savcı Akkaş'tan Alındı
30 kişi hakkındaki soruşturma dosyası Savcı Muammer Akkaş'tan alındı.

HAKSÖZ-HABER

Türkiye'yi sarsacağı iddia edilen ve 2013 yerel seçimlerine kadar AK Partiyi iyiden iyiye itibarsızlaştırmayı hedefleyerek her an başlayabileceği iddia edilen 2. operasyon dalgası başlatılamadı.

Günlerdir “İkinci Operasyon Dalgası Geldi Geliyor” haberleriyle çok ciddi bir psikolojik harekâta hız verenler ve gündemi ‘yolsuzluk’ haberleriyle belirlemeye çalışanlar için acı bir sürpriz yaşandı az önce.

FG Cemaati’nin müttefikleriyle birlikte Hükümeti düşürmek amacıyla hazırlattığı bilinen bu yeni iddianameyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, TMK Savcısı Muammer Akkaş'tan aldı.

TMK Savcısı Muammer Akkaş’ın henüz görülmeyen fakat çokça konuşulan ve “100 Milyar Doları bulan yolsuzluk” iddialarıyla darbeye zemin hazırlama planlarını yeni bir aşamaya yükseltmek isteyen FG Cemaati ve Kemalist çevrelerin hevesleri kursaklarında kaldı.

Üçüncü köprü, üçüncü havaalanı, hızlı tren gibi maliyeti yüksek projelerini hedef aldığı söylenen dosyanın kara para aklama, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk gibi suçlamaları ihtiva ettiği söylentileri konuşuluyor.

 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim