1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstanbul’da Okullara 1 Gün Kar Tatili
İstanbul’da Okullara 1 Gün Kar Tatili

İstanbul’da Okullara 1 Gün Kar Tatili

İstanbul'da okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

A+A-

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ana okulları, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, zaman zaman etkili olan kar yağışı ve gece görülebilecek don ve buzlanma sebebiyle anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamileler de bugün izinli sayılacak.

Birçok İlde Kar Tatili 

Erzurum, Erzincan, Sivas, Bursa, Bayburt, Nevşehir, Malatya merkez ve bazı ilçeleri, Zonguldak merkez ve ilçeleri, Hakkari il merkezi, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi ve Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde okullar bugün tatil edildi.

Tunceli merkez, Hozat, Çemişgezek ve Ovacık ilçeleri, Bingöl il geneli, Kars il geneli ve Ağrı'nın tüm ilçe ve köylerinde 2 gün, Tunceli'nin Mazgirt, Pülümür, Nazimiye ilçelerindeki okullarda ise eğitime 3 gün ara verildi.

Ayrıca Gümüşhane ve Muş'un tüm ilçe ve köyleri ile Ordu'nun Çaybaşı, Çamaş, Çatalpınar, Kabadüz, Kabataş, Gölköy ve Korgan ilçelerinde 1 gün, Akkuş, Gürgentepe, Ulubey, Mesudiye ilçeleri ve köylerinde ise eğitime 2 gün ara verildi.

Bu arada olumsuz hava koşulları nedeniyle Sivas'ta, kamuda çalışan engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı bulunanlar bir gün idari izinli sayılacak. (TRT)

HABERE YORUM KAT