1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. İstanbul’da 5’i Emniyet Müdürü 59 Polis Tutuklandı
İstanbul’da 5’i Emniyet Müdürü 59 Polis Tutuklandı

İstanbul’da 5’i Emniyet Müdürü 59 Polis Tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, Gülen örgütünün şifreli yazışma uygulaması olan “ByLock”u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında 5 emniyet müdürünün de bulunduğu 60 polisten 59’u tutuklandı.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Gülen örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, örgütün şifreli yazışma uygulaması “ByLock”u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edilen aralarında 5 emniyet müdürü, 3 emniyet âmiri, 37 başkomiser ve yardımcısının da bulunduğu 60 polisten 59’u tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan tarafından şifreli yazışma uygulaması “ByLock”u kullanan emniyet mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 61 polisin hâkimlik işlemleri sona erdi.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği, aralarında 5 emniyet müdürünün de bulunduğu 59 polisin “terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Hâkimlik, tutuklama talebiyle sevk edilen bir polis memurunu hamile olması nedeniyle adlî kontrol hükümleri uygulayarak serbest bıraktı.

Hâkimlik, yine etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen ve savcılıkça adlî kontrol talebiyle sevk edilen bir şüpheli polisin de serbest bırakılmasına hükmetti. Hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyularak serbest bırakılan polis memurunun “itirafçı” olduğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT