1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstanbul ve Ankara’da ‘Gezi’ Operasyonları
İstanbul ve Ankara’da ‘Gezi’ Operasyonları

İstanbul ve Ankara’da ‘Gezi’ Operasyonları

İstanbul ve Ankara'da yapılan operasyonlarda Gezi Parkı olaylarına ilişkin çok sayıda kişi gözaltına alındı.

A+A-

Ankara ve İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında operasyonlar düzenledi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde önceden belirlenen adreslere eşzamanlı operasyon yaptı. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların önemli bir kısmının ESP ve MLKP üyesi oldukları iddia edildi.

Arama yapılan adreslerdeki belge ve dokümanlar kamyonlara doldurularak emniyete götürüldü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde 21 ilçede 94 ayrı adreste baskın yaptı. Operasyon kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan MLKP ve ESP üyelerinin, Gezi Parkı eylemleri sırasında da polise yönelik molotofkokteylli ve havaifişekli saldırılar gerçekleştirdiğinin belirlendiği, bu kişiler hakkında Gezi Parkı olaylarıyla ilgili de işlem yapılacağı bildirildi.

Atılım Gazetesi ve Etkin Haber Ajansı'nın da bulunduğu adreslerde de polis arama yaptı. Adreslerdeki belge ve dokümanlara el konuldu. Çuvallara doldurulan belge ve dokümanlar kamyonlarla emniyete gönderildi. Adreslerdeki arama ve incelemeler sürerken, operasyonun Gezi Parkı olaylarıyla ilgili soruşturma kapsamında yapıldığı iddia ediliyor.

BAŞKENT'TE 'GEZİ PARKI' OPERASYONU: 25 GÖZALTI

Ankara'da Gezi Parkı olaylarına bizzat katılıp, eylemleri organize eden sol terör örgütü üyelerine ait 26 ayrı adrese polis baskın düzenledi.

Eylemlere katılıp organize eden sol marjinal terör örgütü mensuplarını polis ekipleri tek tek tespit etti. Başkent'te görevli terörle mücadele polis ekipleri belirlenen 26 ayrı adrese baskın düzenledi.

Operasyonlarda şimdilik 25 kişi gözaltına alındı ve sayının artabileceği öğrenildi. Ankara emniyetinin eylemci terör örgütü mensuplarına yönelik baskınları sürüyor.

 

HABERE YORUM KAT