1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. İstanbul Trafiği İçin Yeni Eylem Planı
İstanbul Trafiği İçin Yeni Eylem Planı

İstanbul Trafiği İçin Yeni Eylem Planı

Başbakan İstanbul trafiğine yeni bir çözüm için yeni bir eylem planı hazırlandığını açıkladı.

A+A-

İstanbul'da Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı Metro Hattı Temel Atma Töreni'nde konuşma yapan Binali Yıldırım: "İstanbul'un trafik sıkışıklığını rahatlatmak için Büyükşehir Belediyesiyle beraber önemli bir eylem planını yakında açıklayacağız, İstanbullara da buradan duyuruyorum, hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Avrasya Tüneli'nin 20 Aralık'ta açılacağını bildirdi. Kanal İstanbul'a da değinen Başbakan, bu projenin hayata geçirileceğini açıkladı.

"AVRASYA TÜNELİ 20 ARALIK'TA AÇILIYOR"

Başbakan Binali Yıldırım, eserleri şöyle sıraladı:

"Marmaray yapıldı ve açıldı. İki, hemen Marmaray'ın yanında Avrasya Tüneli. Fatih'in gemileri karadan yürüttüğünü biliyorsunuz. Dedemiz gemileri karadan yürütür de onu torunları trenleri denizlerin altında geçiremez mi? Geçirdik mi? Marmaray'ı yaptık mı? Hayırlı olsun. Yetmez. Yanında şimdi arabalar için bir tünel yapıyoruz. 20 Aralık'ta da onun açılışını hep birlikte Cumhurbaşkanımızla beraber yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Yetmedi Yavuz Sultan Selim Köprüsü. Dünyanın üzerinden tren yolu da geçen en geniş köprüsünü bu güzel şehre İstanbul'a kazandırdık. 26 Ağustos'ta da büyük bir coşkuyla Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü beraber açacağız. İstanbul ve İzmir'i komşu kapısı yapacak İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü... Dünyanın 4. büyük köprüsü. Bunun açılışını da bu ayın 30'unda yapacağız. Açılışa hepinizi bekliyorum. Köprüyü açacağız, iftarı da beraber yapacağız. Hayırlı olsun. Beş, İstanbul-Ankara hızlı treni yaptık mı? Hizmete aldık mı? Hayırlı olsun. Altı, dünyanın en büyük havalimanı nereye yakışır? 26 Şubat 2018'de de dünyanın en büyük havalimanını İstanbullulara kazandırıyoruz. Yedinci, Kanalistanbul... İstanbul ikinci boğaza kavuşuyor. İstanbul'a bir boğaz yetmez. İkinci boğaz da Kanalistanbul geliyor."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT