1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstanbul Kazlı Çeşme’de Kutlu Doğum Etkinliği
İstanbul Kazlı Çeşme’de Kutlu Doğum Etkinliği

İstanbul Kazlı Çeşme’de Kutlu Doğum Etkinliği

Marmara Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından İstanbul Kazlıçeşme Meydanında yoğun bir katılımla kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

06 Mayıs 2012 Pazar 15:26A+A-

Marmara Peygamber Sevdalıları Platformu'nca İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum Etkinliği büyük bir coşkuyla başladı. Sunumunu İlahiyatçı yazar Yunus Emiroğlu'nun yaptığı program Kur'ân-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur'an tilavetinin ardından program, Mustazaf Der Genel Başkanı Av. Hüseyin Yılmaz'ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Mustazaf-Der Genel Başkanı Avukat Hüseyin Yılmaz, "Değerli Peygamber aşıkları, hepiniz Muhammedi sevda etkinliğine hoş geldiniz. Bu etkinlikler hepimizindir. Peygamber sevdalıları olarak yıllardır etkinlikler düzenleyerek bu sevdayı her yere her ile taşımaktayız. Bu sevdamızı herkese ilan etmekteyiz. Peygamberi sevda etkinlikleri artık salonlara sığmıyor, meydanlar da dar geliyor. Her yıl bu etkinlikleri düzenlemekteyiz ama hep gördüğümüz bu ki, her yıl bir önceki yıla göre hem katılım hem de organize edilen yerler artıyor. Bu sevda artık günlere haftalara sığmıyor aylara yayılıyor. Bu sevda ilk Cizre'de başladı ve birçok yerde devam etti. Van'dan, Diyarbakır'dan, Batman'dan, Bingöl'den ve sayamadığım birçok yerden Muhammedi sevda haykırıldı ve bu gün de İstanbul Kazlıçeşme'deyiz" dedi.

Program ilahi ve ezgilerle devam etti.

Ezgierlerden sonra söz alan Doğruhaber Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş, "Ey aziz İstanbul, sana niçin aziz denildi biliyor musun? Seni aziz eden kimdir ey İstanbul? Hazreti Muhammed (a.s) seni aziz etmedi mi? Seni aziz eden onun mübarek işareti değil mi? Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in arkadaşı, mihmandarı Ebu Eyüp El Ensari değil mi? Seni aziz eden taş yığınları gökdelenler değil? Allah aşkına söyle seni Hazreti Muhammed'in, muhabbeti, camileri, Ezan-ı Muhammedi değil mi? Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in müjdesiyle seni fetheden Fatih'in ordusu değil de nedir. Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in (s.a.v) evliyaları uleması değil mi? Sen İslam'la aziz olmadın mı? Şimdi buradan Medine'ye sesleniyorum. Ya Resulallah senin aziz kıldığın şehirdeyiz. Fatihin nesli, Selahattin'in çocukları burada. Senin sevdan ile geldi. Ey Allah'ın resulü emrin geldi, müjden, fermanın arkadaşın, geldi ama biz bugün buraya seni istiyoruz. Ey alemlerin Rabbi olan Allah'ım Resullulah'ın mübarek ruhunu getir aramıza, bizimle beraber olsun. Her birimiz onun buraya geldiğini hissedelim. Ya Resulallah elimizi uzatıyoruz sende elini uzat ey Allah'ın resulü. Hepimizin elinin üzerinden de Allah'ın eli olsun" dedi.

Peygamber sevdalılarının İstanbul meydanlarından biad yenilediklerini haykıran Göktaş, "Ey Allah'ın resulü senin ümmetiniz ya biz bundan daha üstün bir kimlik tanımıyoruz. Sana olan muhabbetimizi ikrar ediyor, buradan gösteriyoruz. Sahabelerin gibi olmayabilir ama vallahi biz de seni seviyoruz. Vallahi senin için bu ülkede canını, malını, evladını, senin yolunda veren yiğitler var ki burada toplanıyoruz. Bu onun bereketidir. Bu sevda burada toplandıysa bunun için bedel ödenmiştir. Biz iman ediyoruz ki bu kalabalığı bir daha kimse evlerine, camilere sokamayacaktır. Muhammedi sevda artık meydanlara taşınmıştır. Bu Kazlıçeşme Meydanının adı Hazreti Muhammed Meydanı olacaktır. Ey Ebu Lehep'ler, ey ebter diyenler ey Peygamber'in bir gün unutulacağını sanan müşrikler gelin seyredin şu meydanı. Ya rabbi bu meydanı sadece Resulüne değil, Ebu Leheb'e, de Ebu Cehil'e de göster. Onun unutulacağını umanlara da bu meydanı göster. Biz bugün burada bir biat yeniliyor bir sözleşme yapıyoruz. Akabede Sana hangi şartlarla geldilerse, biz de aynı sözle diyoruz ki sana yüreğimizin, evimizin, ülkemizin, şehirlerimizin en şerefli yerini ayırdık. Gel bizimle ol Allah'ın izniyle senin için ne bedel ödenecekse, Allah'ın izniyle onu ödemek için sana biad ediyoruz. Senin getirdiğin hayat nizamını evlerimize, okullarımıza, kampüslerimize, en önemli genel kurullarımıza senin nizamını taşıyacağımıza dair söz veriyoruz. Senin rahmetini biz taşıyacak yavrularımıza, kızlarımıza, anne-babalarımıza, ihtiyarlarımıza bizzat biz tattıracağız. Özellikle bu şehrin varoşlarına, garibanlarına, tinerci çocuklarına, kırmızı ışıkta otomobil camlarını silen çocuklara, senin rahmet olduğunu biz göstereceğiz. Senin rahmetini Hazreti İsa'ya yanlış inanan, batıya, Avrupa'ya, Hıristiyan alemine biz taşıyacağız. bunun sözünü veriyoruz. Ya rabbi bu sözümüz de bizi utandırma. Bu davayı, cayır cayır yanmakta olan Avrupa'ya ve ülkenin bir çok yerine sen götüreceksin ama bizleri sebep kıl ya rabbi" şeklinde konuştu.

kutlu_dogum-20120506-01.jpg

kutlu_dogum-20120506-02.jpg

kutlu_dogum-20120506-03.jpg

kutlu_dogum-20120506-04.jpg

kutlu_dogum-20120506-05.jpg

kutlu_dogum-20120506-06.jpg

kutlu_dogum-20120506-07.jpg

kutlu_dogum-20120506-08.jpg

kutlu_dogum-20120506-09.jpg

HABERE YORUM KAT

20 Yorum