1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstanbul Emniyetinde Köklü Değişim
İstanbul Emniyetinde Köklü Değişim

İstanbul Emniyetinde Köklü Değişim

İstanbul Emniyeti’nde operasyonel şubelerin tamamında köklü değişiklik yaşandı. İstihbarat Şube Müdürü Edip Vural görevden alınırken yerine Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Serdar Ali Sekkin getirildi.

A+A-

İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki operasyonel şubelerde köklü değişiklik gerçekleşti. Mustafa Çalışkan'ın İl Emniyet Müdürü olarak atanmasının ardından başlayan değişiklikler bugün de devam etti.

İstihbarat Şube Müdürü Edip Vural ve Kaçakçılık Şube Müdürü Aydın Yılmaz görevinden alındı. Vural'ın yerine Beşiktaş Emniyet Müdürü Serdar Ali Sekkin getirildi. Edip Vural ise İNTERPOL Şube Müdürü oldu. 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ömer Burak Aktaş ve Mali Şube Müdürü Hakan Sıralı görevlerinden ayrıldı. Aktaş'ın yerine, Eyüp İlçe Emniyet Müdürü Gaffar Demir atanırken, Sıralı'nın yerine ise Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ömer Kumlu getirildi. Değişiklikler bir süre önce değişen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne de yansıdı. Şube Müdürü Zafer Güven'den görevi, Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Bülent Ay devraldı. Personelden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Şahin ise Müdüriyet emrine alındı.

Görevden alınan emniyet müdürleri, 17-25 Aralık hukümete darbe girişiminden sonra göreve gelerek başta yasadışı dinleme operasyonları olmak üzere birçok operasyona imza atmıştı. Değişikliklerin ilçe emniyet müdürlüklerine de yansıyacağı öğrenildi.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT