İsrailli Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Girdi: Müslümanlar Tekbirlerle Tepki Gösterdi

19.01.2016 17:46
İsrailli Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Girdi: Müslümanlar Tekbirlerle Tepki Gösterdi
Kudüs'te 28 İsrailli yerleşimcinin, işgalci İsrail polisinin koruması altında Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirildi.

Kudüs İslâmî Vakıflar Medya Koordinatörü Firas ed-Debs, “28 Yahudi yerleşimci İsrail polisinin korumasında, farklı gruplar hâlinde Mescid-i Aksa'ya girdi.” dedi

Müslümanlar Tekbir Getirerek Tepki Gösterdi

19 İsrailli yerleşimcinin sabah, 9'unun ise öğleden sonra Mescid-i Aksa'ya girdiğini ifade eden Debs, bu provokatif eyleme müslümanların tekbir getirerek tepki gösterdiğini belirtti.

Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler, içerisinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's-Sahra Câmîsi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında, Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor.

“Aşırı sağcı” yerleşimciler ve İsrailli yetkililer Aksa Külliyesi içerisine girerek câmî cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor. Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor.

AA

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim