1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrailli Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Girdi: Müslümanlar Tekbirlerle Tepki Gösterdi
İsrailli Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Girdi: Müslümanlar Tekbirlerle Tepki Gösterdi

İsrailli Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Girdi: Müslümanlar Tekbirlerle Tepki Gösterdi

Kudüs'te 28 İsrailli yerleşimcinin, işgalci İsrail polisinin koruması altında Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirildi.

A+A-

Kudüs İslâmî Vakıflar Medya Koordinatörü Firas ed-Debs, “28 Yahudi yerleşimci İsrail polisinin korumasında, farklı gruplar hâlinde Mescid-i Aksa'ya girdi.” dedi

Müslümanlar Tekbir Getirerek Tepki Gösterdi

19 İsrailli yerleşimcinin sabah, 9'unun ise öğleden sonra Mescid-i Aksa'ya girdiğini ifade eden Debs, bu provokatif eyleme müslümanların tekbir getirerek tepki gösterdiğini belirtti.

Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler, içerisinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's-Sahra Câmîsi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında, Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor.

“Aşırı sağcı” yerleşimciler ve İsrailli yetkililer Aksa Külliyesi içerisine girerek câmî cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor. Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum