İsrailli Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi!

10.02.2016 17:39
İsrailli Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi!
Bu sabah onlarca İsrailli yerleşimcinin el-Mağaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya girdiği bildirildi.

Mescid-i Aksa'yı bölme planına ve İsrailli yerleşimcilerin baskınlarının yoğunlaşmasına tepki olarak başlatılan Kudüs İntifadası sürerken, onlarca yerleşimcinin bu sabah (10 Şubat Çarşamba) el-Mağaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya girdiği bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgalci İsrail polisinin ve özel kuvvet görevlilerinin baskın boyunca İsrailli yerleşimcilere eşlik ettiğini ve Mescid-i Aksa'nın avlusunda etraflarını kuşatarak yerleşimcilere kimseyi yaklaştırmadığını söyledi.

Quds Press Haber Ajansı, işgalci İsrail polisinin bu sabah 32 yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini ve Mescid-i Aksa'nın avlusunda dolaşmasını sağladığını ifade etti.

Bu arada, işgalci İsrail güçlerinin baskınlara karşı direndikleri için isimlerini kara listeye aldığı kadınların Mescid-i Aksa'ya girmelerine hâlâ izin vermediği ve kadınların Mescid-i Aksa'nın kapıları önünde Kur'ân-ı Kerîm okuyarak oturma eylemlerini sürdürdükleri bildirildi.

İşgalci İsrail’in teşviki ve desteğiyle hareket eden İsrailli yerleşimciler baskınlar için cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim