İsrailli İşadamı Evinde Ölü Bulundu

03.06.2011 10:25
İsrailli İşadamı Evinde Ölü Bulundu
İran'la ticaret yaptığı için eleştiri oklarının hedefi olan İsrailli işadamı Sami Ofer evinde ölü bulundu.

İsrailli ünlü işadamlarından ve Ofer Kardeşler Grubu'nun sahibi Sami Ofer, Tel Aviv'deki evinde öldü.

Ordu radyosunun haberine göre ailesi, yaptığı açıklama ile mahremiyetlerinin korunmasını istedi. Olayla ilgili henüz ayrıntılı bilgi verilmedi.

İki oğlu ve 8 torunu bulunan Sami Ofer'in ölüm nedeni henüz açıklanmadı, ancak bunun ABD'nin, İran'la iş yaptıkları gerekçesiyle firmalarını yaptırımlar listesine alma kararıyla bir alakası olmadığı belirtildi.

İsrail'deki en zengin işadamlarından olan Sami Ofer, dünyada da bu alanda 79. sırada geliyor. Birçok deniz nakliye şirketi ve petrol rafinerisi bulunan Ofer'in, İsrail hükümeti ile de ticari ilişkileri bulunuyor.

2008 yılında gazeteci Mickey Rosenthal tarafından yapılan bir belgesele konu olmuştu. Belgeselde Ofer'in İsrail hükümeti ile yaptığı ticari işlerde birçok yolsuzluk yaptığı öne sürülüyordu. Ofer ailesi belgeselle ilgili olarak yapımcıları dava etmişti.

GALATAPORT'U ALMIŞTI

2005 yılında yapılan Galataport ihalesine Türkiyeli ortağı Mehmet Kutman ile 4.3 milyar dolarlık teklif vermiş ve ihaleyi kazanmıştı. Ancak Danıştay, imar planına yönelik kararın ardından ihaleyi iptal etmişti.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim