1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrailli Bakan: Askerler O Çocuğu Öldürmeliydi
İsrailli Bakan: Askerler O Çocuğu Öldürmeliydi

İsrailli Bakan: Askerler O Çocuğu Öldürmeliydi

İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, İsrailli askerden kardeşini kurtarmak isteyen çocuğa ilişkin "O çocuk öldürülmeliydi" dedi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan İsrail askerlerinin Filistinli çocuklara saldırdığı sırada, Filistinli bir kızın İsrail askerinden kardeşini kurtarmaya çalıştığı görüntüye, İsrailli bakandan skandal bir yorum geldi. İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, "Askerler o çocuğu öldürmeliydi" ifadelerini kullandı.

İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, dünyanın tepki gösterdiği olay hakkında şaşırtan bir paylaşımda bulundu.Filistin Batı Şeria'da, Nebi Salih bölgesinde Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını bir grup protesto etti.

İsrail askeri, gruptan Muhammed Tamimi'yi taşın arasına sıkıştırdı. Bir kolu alçıda olan çocuğun, önce kafasını taşa dayadı, sonra diğer kolunu kıvırdı, sürükledi ve onu gözaltına almaya çalıştı.

Bakandan skandal çağrı

Görüntüleri izleyen İsrail Savunma Kuvvetleri'nin (IDF) eski sözcüsü olan Kültür Bakanı Miri Regev, adeta katliam çağrısı yaptı. Facebook adresinden yaptığı açıklamada aileye ateş açılması gerektiğini savunan Regev, askerlerin eli kolu bağlı gönderilmemesini istedi.

Regev, katliam çağrısı içeren mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bu sabah bir İsrail askerine yapılan saldırının görüntülerini izleyince şaşkına döndüm. Askerlerimizin göreve eli kolu bağlı şekilde gönderilmesi akıl almaz bir şey, bir rezalet! İsrail vatandaşlarına ve askerlerine zarar vermeye çalışan kim varsa bilmelidir ki, vatandaşlarımızın kanı yerde kalmayacaktır. Saldırıya uğrayan bir askerin anında karşılık verebileceği bir yasa çıkarılmalıdır. Savunma Bakanı'na bu aşağılanmaya bir son vermesi ve ateş açma konusundaki usülleri derhal değiştirmesi çağrısında bulunuyorum!"

Filistinli Annenin Gözaltı Direnişi

HABERE YORUM KAT