1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrailli Aktivistten AB'ye Çağrı: İsrail'i Durdurun
İsrailli Aktivistten AB'ye Çağrı: İsrail'i Durdurun

İsrailli Aktivistten AB'ye Çağrı: İsrail'i Durdurun

İsrailli insan hakları aktivisti Ofer Neiman, Filistin'de savaş suçları işleyen İsrail'in Avrupa Birliği ve üye ülkeler tarafından durdurulmasını istedi.

A+A-

İsrailli insan hakları aktivisti Ofer Neiman, Avusturya'nın başkenti Viyana'da “İsrail Apartayd Haftası” nedeniyle düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği ve üye ülkeleri, İsrail'in yaptığı işgaller karşısında “ikiyüzlülük”le suçladı.

“İsrail rejimi, Avrupa Birliği ve Avusturya hükûmetinin ilan ettiği ilkelere aykırı olarak Filistin'de açık bir şekilde suç işliyor.” diyen Neiman, “İsrail'in Batı Şeria ve Gazze'de yaptığı yasadışı işgaller, savaş suçlarının uzun bir listesidir.” ifadelerini kullandı.

Neiman, ABD, AB ve diğer ülkelerin İsrail'in işlediği suçlar karşısında sessiz kalmalarının hoş görülemeyeceğini vurguladı.

İsrail'in “yasa dışı” politikalarında AB ve Avusturya hükûmetinin suç ortağı olduğunu vurgulayan Neiman, “AB'nin, İsrail'in işgal ettiği yerlerdeki ürünleri almama kararı yetersizdir. Bu sahadaki insan hakları ihlalleri ile karşılaştırılamaz bile. AB ve Avusturya hükûmeti, boykot ve yaptırım gibi daha fazla şeyler yapmalıdır.” diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT