1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail'in Kayıpları Büyüyor: 27 Siyonist Asker Öldürüldü
İsrail'in Kayıpları Büyüyor: 27 Siyonist Asker Öldürüldü

İsrail'in Kayıpları Büyüyor: 27 Siyonist Asker Öldürüldü

Siyonist İsrail’in Gazze'ye düzenlediği operasyonda ölen askerlerin sayısının 27'ye yükseldiği bildirildi.

A+A-

İşgalci İsrail ordusundan yapılan açıklamada, dünden bu yana, direniş gruplarıyla girilen çatışmalarda 3’ü ağır olmak üzere 7 askerinin yaralandığı belirtildi. 

Son 24 saatte öldürülen asker sayısının 27'ye yükseldiği ifade edildi. Açıklamada isimleri daha önce açıklanan 7 askerin yanı sıra 2 askerin daha adı açıklandı. Çatışmalarda ölen 2 askerden birinin keskin nişancı tarafından vurulan askerin kıdemli başçavuş Oded ben Sira (22) olduğu duyuruldu. Diğer öldürülen askerin ismi ve rütbesinin ise daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Siyonist İsrail Ordusu daha önceki duyurusunda, 7 askerin adını açıklamıştı. Gefen Tabur Komutanı Dolev Kidar (38), Golani Tugayı Komandosu Tal Yifrach (21),  Golani Tugayı Komandosu Yuval Dagan (22), Komando Nadav Goldmacher (23), Kuzey Gazze Operasyon Komutanı Baynesain Kasahun (39), Teğmen Yuval Heiman (21), Teğmen Jordan Ben Simon (22)'un öldürüldüğünü ilan etmişti.

"Koruyucu Hat" adı altında 7 Temmuz'da yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze’ye havadan saldırı başlatan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

Saldırıların başladığı günden bu yana Gazze'de 583 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 554 kişi yaralandı.

(Kaynak: AA)

 

HABERE YORUM KAT