İsrail'i Eleştiren Twit Attı, İşten Atıldı

13.02.2013 00:13
İsraili Eleştiren Twit Attı, İşten Atıldı
BM, İsrail’in Filistin işgaline tepki gösteren çalışanını cezalandırarak, kapının önüne koydu.

BM Kudüs Ofisi’nde çalışan Medya ve Haber Koordinatörü Khulood Badawi, İsrail’in kanlı saldırılarına tepki olarak attığı resimli twit gerekçe gösterilerek BM ye

İsrail aleyhine atılan twit işinden etti… Birleşmiş Milletler’in Kudüs Ofisi’nde çalışan Medya ve Haber Koordinatörü Khulood Badawi, İsrail’in kanlı saldırılarına tepki olarak attığı resimli twit gerekçe gösterilerek BM tarafından işinden kovuldu.

Twit’e Bile Tahammül Yok

İsrail yanlısı politikalarıyla sürekli eleştirilen Birleşmiş Milletler, İsrail aleyhine atılan bir twit’e bile rıza gösteremediğini ortaya koydu. BM’nin alt kuruluşu olan OCHA (İnsani yardım Koordinasyon Başkanlığı) bünyesinde çalışan Badawi attığı twit’in şikayet edilmesi üzerine önce görevinden alındı ve daha sonra da zorunlu olarak tatile gönderildi. Badawi’nin görevinden uzaklaştırılmasından sonra hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın sonucu BM’nin İsrail aleyhine atılan bir twit’e bile tahammülünün olmadığını gözler önüne serdi.

Filistin Kanıyor

Badawi 10 Mart 2012’de attığı twit’te, kanlar içinde ölü Filistinli bir kızın fotoğrafını yayınlamış ve kızın İsrail hava saldırısı sonucu öldüğünü söyleyerek İsrail’in Filistin işgaline olan tepkisini dile getirmişti. BM’nin gerekçe göstererek Badawi’yi işten çıkarması sert tepkilere neden oldu. Badawi, twitter’da İsrail’e yönelik şunları yazmıştı: “Filistin kanıyor. İsrail tarafından öldürülen biri… Gazze’de çocuğunu mezara taşıyan başka bir baba…”

Ramazan Alkan / Yeni Akit

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim