1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail'den Ramazan Baskını: 2 Filistinli Şehit
İsrailden Ramazan Baskını: 2 Filistinli Şehit

İsrail'den Ramazan Baskını: 2 Filistinli Şehit

İsrail askerleri, Ramazanın ilk gününde Kalendiya Mülteci Kampı'nı bastı; iki Filistinliyi şehit etti.

01 Ağustos 2011 Pazartesi 16:35A+A-

Siyonist işgal güçleri mübarek Ramazan ayının ilk günü (bugün) sabahın erken saatlerinde Ramallah'taki Kalendiya Mülteci Kampı'na düzenledikleri baskın sırasında iki Filistinliyi şehit etti.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Siyonist işgal güçleri bazı gençleri gözaltına almak için Kalendiya Mülteci Kampı'na düzenledikleri baskın sırasında etrafa rastgele ateş açtı.

İşgal güçlerinin silahlarından çıkan kurşunlardan birinin 22 yaşındaki Mu'tasım İsa Advan'ın başına isabet ettiği ve Filistinli gencin hemen oracıkta şehit düştüğü bildirildi.

Söz konusu kaynaklar, Filistinli Ali Halife'nin de Siyonist işgal güçlerinin etrafa rastgele açtığı ateş sonucu karnından yaralandığını ve Ramallah Hastanesi'ne kaldırılırken yolda şehit düştüğünü belirtti.

İşgal askerlerinin kurşunlarının üçüncü bir Filistinlinin de yaralanmasına yol açtığı ve  işgal güçleriyle kampta yaşayan gençler arasında çıkan çatışmaların ardından Vecih Eymen El-Hatib ve Enes Munasıra adındaki Filistinli gençlerin işgal güçlerince gözaltına alındığı kaydedildi.

Görgü tanıkları, saatlerce süren baskın sırasında Siyonist işgal askerlerinin halka saldırdığını ve birçok evin eşyalarına zarar verdiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT