İsrail'den Protesto Gösterilerine Müdahale

31.05.2014 00:27
İsrail'den Protesto Gösterilerine Müdahale
İsrail askerleri, Yahudi yerleşim birimlerini protesto ve açlık grevindeki Filistinli tutuklularla dayanışma gösterilerine müdahale etti.

İsrail askerleri, Yahudi yerleşim birimlerini protesto ve açlık grevindeki Filistinli tutuklularla dayanışma gösterilerine dahale etti.

Ramallah, Beytüllahim ve Nablus'ta düzenlenen gösterilerde, Yahudi yerleşim birimleri inşası protesto edildi, İsrail'in idari tutuklama siyasetini sona erdirmesi için açlık grevi yapan Filistinlilerin serbest bırakması istendi.

Askerler, Ramallah'ta Yahudi yerleşim birimi inşası ve "Ayrım Duvarı" karşıtı gösterilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Aralarında yabancı aktivistlerin de bulunduğu gösteride 1'i Danimarkalı 3 kişi yaralandı.

Beytüllahim'in El-Ma'sara ve El-Kaddum semtlerinde de gösterilere göz yaşartıcı gazla müdahalesi sonucu çok sayıda kişi gazdan etkilendi.    

Nablus'un El-Kudüs Caddesi'nde biraraya gelen göstericiler ise İsrail'in idari tutuklama siyasetini protesto ederek, açlık grevi yapan ve hasta olan Filistinli tutukluların serbest bırakılması istedi. İsrail güçleri, gösteriye ses bombası ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu.

Kefer ed-Diyk bölgesindeki eylemde de plastik mermi isabet etmesi sonucu 1 Filisitinli yaralandı.

İsrail askerleri Filistinli balıkçıyı yaraladı

Öte yandan bir Filistinli balıkçı, İsrail hücumbotundan Gazze açıklarında ateş açılması sonucu yaralandı.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, "İsrail Deniz Kuvvetlerine bağlı hücumbot tarafından açılan ateş sonucu 22 yaşındaki Filistinli balıkçı yaralandı" dedi.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim