1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail'den Özgürlük Filosu-2’ye Saldırı Tatbikatı
İsrailden Özgürlük Filosu-2’ye Saldırı Tatbikatı

İsrail'den Özgürlük Filosu-2’ye Saldırı Tatbikatı

Siyonist işgal ordusuna bağlı özel bir birim, bu ayın sonunda Gazze’ye insani yardım ulaştırmak için yola çıkacak olan Özgürlük Filosu-2’ye saldırmak için yoğun bir şekilde tatbikat yapıyor.

15 Haziran 2011 Çarşamba 16:30A+A-

Siyonist medya kaynakları, işgal ordusuna bağlı özel bir birimin bu ayın sonunda Gazze'ye insani yardım ulaştırmak için yola çıkacak olan Özgürlük Filosu-2'ye saldırmak için yoğun bir şekilde tatbikat yaptığını ifade ettiler.

İşgal radyosu üst düzey Siyonist komutanlara dayanarak verdiği haberde, işgal ordusunun bu ayın sonunda yola çıkacak filonun Gazze'ye ulaşmasını engelleme konusunda kararlı olduğunu belirtti.

Kaynaklar, işgal ordusuna bağlı birliklerin bugün de değişik senaryolara göre tatbikat yapacağını belirterek, işgal ordusu Deniz Kuvvetlerinin de geçen yılki olaylardan dersler çıkararak gereken tedbirleri aldığını ifade ettiler.

İşgal radyosu, Siyonist cezaevleri idaresinin de filoya yapılacak müdahalenin ardından tutuklanacak şahıslar için şimdiden cezaevi boşalttığını belirtti.

Önümüzdeki ayın ortalarında Gazze'ye ulaşmayı hedefleyen dünyanın birçok yerinden 15 geminin yaklaşık bin beş yüz dayanışmacıyla birlikte Gazze'ye hareket etmesi bekleniyor.

Geçen sene Mayıs ayında Gazze'ye doğru yol alan insani yardım filosuna saldıran işgal askerleri 9 Türkiyeli Müslümanı şehit etmişti.

FİEM

HABERE YORUM KAT