1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail'den Filistinlilere Yeni Tehdit
İsrail'den Filistinlilere Yeni Tehdit

İsrail'den Filistinlilere Yeni Tehdit

İsrail artık taş atan çocukların ebeveynlerini de cezalandıracak. Netanyahu, Abbas'ı suçladı.

A+A-

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu güvenlik toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın saldırıları önleme çabasına yardımcı olmamasını eleştirerek, "Ebu Mazen (Mahmut Abbas), halkını barıştan yana eğiteceği yerde, onlara terörizm eğitimi veriyor. Esas üzücü olan ise uluslararası camia, başkentimizde inşa ettiğimiz her balkon için bizi kınıyor" dedi.

"İsrail'e karşı yürütülen bir terör kampanyasının tam ortasındayız" diyen Netanyahu, "Bu kampanya, İsrail devletinin kuruluşundan, hatta daha öncesinden bu yana devam ediyor. Şimdiye kadar terörizmi bertaraf ettik, bundan sonra da bertaraf etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

İsrail güvenlik birimlerinin de katıldığı toplantıda birçok karar alındığını söyleyen Netanyahu şöyle devam etti:

"Bunlardan birincisi, İsrail vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için sahadaki güvenlik güçlerinin sayısını artırmak. Diğerleri ise teröristlerin evlerini yıkmak; taş, kutu, havai fişek ve yangın bombası atanlara karşı sert tedbirler almak. Taş atan çocukların ebeveynlerini cezalandırmak, Kudüs'te huzursuzluğa neden olan elementleri yasa dışı ilan etmek."

Araplara da seslenen Netanyahu, "Propaganda ve kışkırtmalara kanmayın. Öfkeli azınlığın oyununa gelmeyin. Eşit haklara ve sorumluluklara sahip vatandaşlarsınız ve bir vatandaşın ilk sorumluluğu hukuk kurallarına uymaktır" dedi.

Al Jazeera

HABERE YORUM KAT