İsrail'den Filistin'e Savaş Sinyalleri!

29.12.2011 11:22
İsrailden Filistine Savaş Sinyalleri!
Siyonist Genel Kurmay Başkanı Gazze’ye karşı yeni bir savaşın kaçınılmaz olduğunu belirterek, er ya da geç savaşın olacağını söyledi.

Siyonist Genel Kurmay Başkanı Benny Gantz, Gazze savaşının üçüncü yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Gazze’ye karşı yeni bir savaşın kaçınılmaz olduğunu belirterek, er ya da geç savaşın olacağını söyledi.

Dün (28 Aralık Çarşamba) işgal ordusunun sitesine demeç veren Gantz, işgal ordusunun yeni savaşa hazırlandığına dikkat çekerek, çıkacak bir savaşın öncekinden çok farklı olacağını iddia etti.

Gantz, yaptığı açıklamada ayrıca, Lübnan ve Gazze savaşlarından çıkardıkları derslere göre işgal ordusundaki piyade askerlerin savaşma kabiliyetlerinin artırılması ve özellikle gece savaşına hazırlanması gerektiğini savundu.

İşgal ordusunun yeni savaşa daha hazırlıklı gireceğini, ateşin açıldığı yeri ve kaynağı erken tespit edip bunu hızla yok etme yönünde tatbikatlar gerçekleştirdiğini; kapıları, tünelleri ve mayınlı alanları geçmek için kullanılacak patlayıcılar üzerinde de etütler yaptığını ifade etti.

 

 

Filistin Enformasyon Merkezi

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim