1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail’de “Erdoğan” Öfkesi!
İsrail’de “Erdoğan” Öfkesi!

İsrail’de “Erdoğan” Öfkesi!

Başbakan Erdoğan’ın BM’de yaptığı konuşma ve Amerikan medyasına verdiği demeçlere işgalci-terörist devlet İsrail yöneticilerinin tepkisi sürüyor.

28 Eylül 2011 Çarşamba 06:10A+A-

İsrail Başbakanı Netanyahu, Başbakan Erdoğan’ı “kışkırtıcılık”la suçlarken, Dışişleri Bakanı Lieberman da Başbakan’ın İsrail karşıtı açıklamalarını “teröre destek” olarak tanımladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın BM’de İsrail’i eleştiren konuşması ve ABD medyasına verdiği demeçler işgalci-terörist devleti sarsıyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Başbakan Erdoğan’ın BM Genel Kurulu çalışmaları sırasında Yahudi Soykırımı ve İsrail’in onbinlerce Filistinli’yi öldürdüğü yolundaki sözlerini cevaplandırırken, “Bunlar, gerçeklerle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmayan çirkin suçlamalardır” ifadesini kullandı.

İsrail Başbakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Netanyahu, Başbakan Erdoğan’ın sözlerini “asılsız” ve “skandal” olarak değerlendirdi.

“Bunlar, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan çirkin suçlamalar. Soykırım, tarihte bizim halkımıza karşı işlenmiş en kötü suçtur” ifadelerini kullanan Netanyahu, “İsrail’in Filistin terörizminden(!) binlerce vatandaşını kaybettiği” iddiasını dile getirdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu çalışmaları sırasında Amerikan CNN televizyonundaki açıklamalarında sürekli “Filistinliler’in İsrail halkını devamlı bombalarla rahatsız edip, çok sayıda İsrail vatandaşının öldürüldüğünün söylendiğini” belirterek, “Bize Filistinliler’in attıkları füzelerle, bombalarla kaç İsrailli öldürülmüş, belgelesinler” demişti.
“Yüzlerce, binlerce, on binlerce Filistinli’nin öldürüldüğü çok açık, net ortadadır. Sadece Gazze’de binlerce insan öldürüldü” diyen Başbakan Erdoğan, “İsrailliler’in, tarihteki bir soykırımın arkasına sığınıp, bununla dünyada kendilerini mağdur, mazlum konumuna soktuklarını” da vurgulamıştı.

Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise, Başbakan Erdoğan’ın Amerikan CNN televizyonundaki sözlerine ilişkin olarak da “Türkiye ile sorunumuz yok. Türk milletine ve devlet olarak Türkiye’ye saygı duyuyoruz. Bizim sorunumuz, her şeyden önce, terörü destekleyen ve besleyen radikal, aşırı İslamcı mevcut Türk liderliği ile” gibi iddialarda bulundu. Partisinin bir toplantısında konuşan Lieberman, “Erdoğan’ın Hamas’a destek vermesinin tesadüf olmadığını, İHH’nın ise İsrail ve Almanya’nın terör listelerinde yer aldığı”nı söyledi.

Lieberman, Erdoğan’ın CNN International’da “fevkalade bir performans” gösterdiğini de belirtirken, “Halkla ilişkiler konusunda ne yapabileceğimizi sorarsanız, her medya organını satın alıp Erdoğan’a gece gündüz konuşmasına imkan veririm. TV’de her konuştuğunda İsrail devleti daha çok destek alıyor” dedi. (Akit)

HABERE YORUM KAT