1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail'de Askeri Otobüse Saldırı: 6 Ölü
İsrailde Askeri Otobüse Saldırı: 6 Ölü

İsrail'de Askeri Otobüse Saldırı: 6 Ölü

İsrail'de Mısır sınırı yakınlarında iki otobüse art arda ateş açılmasından dakikalar sonra Berşeba kentinde patlama yaşandı. En az 6 ölü var.

18 Ağustos 2011 Perşembe 15:59A+A-

Siyonist İsrail bugün ardı ardına üç saldırıyla sarsıldı.

İsrail radyosu Mısır sınırı yakınlarında iki otobüse ateş açıldığını, İsrail güvenlik güçleriyle eylemciler arasında çatışma çıktığını duyurdu.

Saldırılardan ilki, Eylat'ın yaklaşık 28 kilometre kadar kuzeyindeki anayolda seyir halindeki otobüse düzenlendi. Bu saldırıda biri ağır, 11 kişinin yaralandığı bildirildi.

Otobüstekilerin, ateşin, otobüsün peşinden gelen bir araçtan açıldığını söyledikleri de ifade edildi. Hemen ardından ikinci bir otobüse benzer bir saldırının düzenlendiği duyuruldu.

israil-otobus01.jpg

Askerî Araç Hedef Alındı

Mısır sınırı yakınında İsrail askerlerinin bulunduğu alanda da bir bombanın patladığı kaydedildi. İsrail ordu sözcüsü, patlamada askerlerin hedef alındığını, ölüler olduğunu açıkladı.

Saldırılarda en az 6 kişi öldü.

İsrail güvenlik güçleri, Eylat'ın girişlerini trafiğe kapatırken, bölgede barikatlar oluşturuldu. Eylemi düzenledikleri ifade edilen 3 kişinin İsrail güçleri tarafından katledildiği ancak bölgede çatışmaların devam ettiği bildirildi.

HAMAS liderlerinden Ahmet Yusuf saldırıyı HAMAS'ın gerçekleştirmediğini belirtti.

Mısır istihbarat kaynakları Mübarek dönemi sonrası bazı gruplarının güvenlik boşluğundan istifade ederek Sina yarımadasına yerleşmeye başladıklarını belirtiyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum