"İsrail Yönetimi Ortadoğu'da Çıban Başı"

14.07.2014 12:39
"İsrail Yönetimi Ortadoğu'da Çıban Başı"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, "Maalesef İsrail yönetimi Ortadoğu'da bir çıban başıdır. Ortadoğu hatta dünya barışının önünde en büyük engeldir" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin,  "Maalesef İsrail yönetimi Ortadoğu'da bir çıban başıdır. Ortadoğu hatta dünya barışının önünde en büyük engeldir" dedi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada özellikle Müslümanların kutsal günlerinde onlara zarar vermenin İsrail zihniyetinin geleneksel tavrı olduğunu söyledi.

İsrail'in Müslümanlara zarar vermekten adeta "sadist bir duyguyla zevk aldığını" ifade eden Şahin, "Gazze'de 200'ü aşkın çoğu çocuk insanların ölümüne sebep oldular. Diyorlar ki 'bize Gazze'den füze fırlatılıyor' Peki İsrail'de bu füzelerden kaç kişi ölmüş? Bir tek kişi hayatını kaybetmiş mi? Bütün bunlar tamamen bir senaryodur" diye konuştu.

"Birleşmiş Milletler ne için birleşmiştir"

Bütün dünyanın saldırıları izlediğini belirten Şahin, "İsrail, maalesef İsrail yönetimi Ortadoğu'da bir çıban başıdır. Ortadoğu hatta dünya barışının önünde en büyük engeldir. Dünya maalesef bütün bu olup bitenleri seyrediyor. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin ateşkes çağrısının hiçbir anlamı yok. O halde dünya insanı şunu soruyor; 'Birleşmiş Milletler ne için birleşmiştir? Bu tür uyuşmazlıkları, dramları önleyemeyecekse varlık nedeni nedir?  Bunu sorgulamaktadır" ifadesini kullandı.

Şahin, mübarek ramazan ayında Türkiye'de huzur içinde iftar yaptıklarını dile getirerek, bundan mahrum bırakılan Müslüman kardeşlerinin varlığının yürekleri dağladığını kaydetti.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim