1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İsrail Suriye'de Nereyi Vurdu?
İsrail Suriyede Nereyi Vurdu?

İsrail Suriye'de Nereyi Vurdu?

Özgür Suriye Ordusu, "Konvoyu hedef alma ihtimali yüksek" diyor.

A+A-

Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) üst düzey komutanlarından Arif el-Hammud, Suriye'deki askeri bir merkeze saldırıda bulunduğu iddia edilen İsrail'in, Suriye'den Hizbullah'a silah taşıyan bir konvoyu hedef almış olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

"Esed yönetimi silahları Hizbullah'a götürmeye çalışıyor"

İsrail'in Lübnan sınırında hedef aldığı öne sürülen bölgenin Suriye rejiminin kontrolünde bulunduğunu belirten Hammud, ''Suriye rejiminin, kaçınılmaz sonun yaklaştığını hissettiği ve gelişmiş silahların ÖSO'nun eline geçmesinden korktuğu için, yoğun bir şekilde bu silahları Hizbullah'a götürmeye çalıştığını biliyoruz. Eğer İsrail askeri, araştırma merkezlerini hedef almak isteseydi Halep kırsalındaki merkezleri vururdu'' diye konuştu.

"Rejim, en ufak bir cesaret kırıntısına sahip olsaydı"

Hammud, şunları kaydetti:

''Bu rejim, en ufak bir cesaret kırıntısına sahip olsaydı, İsrail'in bu saldırısına karşılık vermek için acele ederdi. Oysaki korkak bir rejim var. Halktan başkasına güç yetiremediği için, tereddüt etmeden kendi halkını bombalayabiliyor. Ancak konu İsrail olunca korkuyor.''

Suriye ordusundan yapılan açıklamada ise İsrail savaş uçaklarının Şam kırsalındaki Cemraya bölgesindeki askeri araştırma merkezini bombaladığı ifade edilmişti.

Uluslararası basında yer alan haberlerde ise İsrail uçaklarının, Suriye'den Lübnan'a silah taşıyan bir konvoyu hedef aldığı iddiasına yer verilmişti. İsrail ise, iddialara ilişkin sessizliğini koruyor

TRT Haber

HABERE YORUM KAT