1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Saldırdı: 2 Mücahit Şehit Düştü!
İsrail Saldırdı: 2 Mücahit Şehit Düştü!

İsrail Saldırdı: 2 Mücahit Şehit Düştü!

Kassam'a ait bir eğitim noktasını hedef alan İsrail uçakları 2 mücahidi şehit etti... Gazze'nin can damarı olan tüneller de can almaya devam ediyor.

16 Mart 2011 Çarşamba 15:17A+A-

İzzeddin el-Kassam'a ait eğitim merkezini hedef alan işgal uçaklarının saldırısında 2 Kassam mücahidi şehit oldu biri de yaralandı

Siyonist İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının bugün Gazze'nin doğu kesiminde bulunan Kassam Tugaylarına ait bir eğitim noktasını bombalaması sonucu İslamî Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları'na mensup en az iki mücahidin şehit olduğu ve birinin de yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durumlar Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye konuya ilişkin Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği demeçte, saldırıda Adnan Eşteyvi ile Ğassan Ebu Amr adındaki iki mücahidin şehit olduğunu belirterek, şehitlerin cesetleri ile yaralanan mücahidin hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Siyonist işgal ordusuna bağlı savaş uçaklarının bugün sabah saatlerinde Gazze'nin doğu kesiminde bulunan Ebu Cerad ve çevresine en az iki füze attığı belirtildi.

Görgü şahitleri F16 savaş uçaklarının yaptığı saldırı sonucu atılan füzelerin büyük bir gürültüyle patladığını ve sesin çok uzaklardan bile duyulduğunu ifade ettiler.

Bölgede bulunan Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre, saldırıda başka şehit veya yaralı olabileceği ihtimaline karşı kurtarma ekipleri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 

 


 

 

Tünellerden Birinde Meydana Gelen Patlamada 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Beş yıldır Siyonist kuşatma altında bulunan Gazze halkına insani yardım ulaştırmada kullanılan tünellerden birinde meydana gelen patlamada iki işçinin hayatını kaybettiği, dördünün ise yaralandığı belirtildi.

Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye konuya ilişkin Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Gazze-Mısır sınırında bulunan tünellerden birinde bir tüpün patlaması sonucu Es'ad El-Kudre (58) ile Muhammed Laşin (45) adındaki kişiler hayatını kaybederden, dört işçi de ağır yaralandı. İlk yardım ekipleri şehit olanların cesetlerini ve yaralıları tünelden çıkararak hastaneye kaldırdı."

Kuşatma altında bulunan Gazze halkının, gıda, gaz, ilaç gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı tünellerde şimdiye kadar onlarca kişi hayatını kaybetti.

HABERE YORUM KAT