1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. 'İsrail Öldürdüğü Filistinlilerin Yanına Bıçak Bırakıyor'
'İsrail Öldürdüğü Filistinlilerin Yanına Bıçak Bırakıyor'

'İsrail Öldürdüğü Filistinlilerin Yanına Bıçak Bırakıyor'

Filistin yönetimi, İsrail güçlerinin "öldürdükleri Filistinlilerin yanlarına bıçak bırakarak, onları saldırgan gibi gösterdiği" iddiasında bulundu.

A+A-

Filistin yönetimi, İsrail güçlerini "öldürdükleri Filistinlilerin yanlarına bıçak bırakarak, onları saldırgan gibi göstermekle" suçladı. 

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bir İsraillinin, bir Filistinlinin yanında 'terörist var' diye bağırması, bunun doğru olup olmadığına bakılmadan ya da ilgili Filistinli tutuklanmaya çalışılmadan vurulmasına yol açıyor" ifadesine yer verildi.

"Hep aynı tip bıçaklar"

Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Filistinlilerin Yahudi yerleşimcilerce saldırıya uğraması ya da vurulmasının ardından, 'Bir yerleşimci ya da askeri bıçaklama girişiminde bulunduğunun' iddia edilmesi yetiyor. İsrail, öldürdüğü Filistinlilerin yanına bıçak bırakıyor. Sanki İsraillileri bıçaklamayı planlayan her Filisinli aynı bıçağı satın alıyormuş ya da bu bıçaklar herkese bedava dağıtılıyormuş gibi hep aynı tip bıçaklar sahneleniyor."

İnsan haklarını savunan uluslararası kurumlara seslenilen açıklamada, uluslararası hukuk çerçevesinde bu konunun takip edilmesi istendi. 

AA

HABERE YORUM KAT