1. HABERLER

  2. HABER

  3. "İsrail Kendi Döktüğü Kanda Boğulacaktır"
"İsrail Kendi Döktüğü Kanda Boğulacaktır"

"İsrail Kendi Döktüğü Kanda Boğulacaktır"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha İsrail'e sert tepki gösterdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da AK Parti il başkanlığının iftar programına katıldı.

"İsrail kendi döktüğü kanda boğulacaktır " diyen Başbakan Erdoğan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni de sert bir dille eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, "Canlı yayınlar eşliğinde seyrettiği bu canilik karşısında, gözlerin, ağızların, adeta kulakların kapatıldığını görüyoruz, İsrail eninde sonunda kendi döktüğü kanda boğulacaktır buna yürekten inanıyoruz" dedi.

İsrail'in zulmüne, cinayetlerine ses çıkarmayan dünyadaki her bir ülke, her bir toplum da, bu kara lekeyi sonsuza kadar alnında taşımaya mahkum olacaktır diyen Başbakan Erdoğan BM'deki hiç bir denge milyonlarca Filistinlinin hayat hakkının zalim bir devlet tarafından tehdit edilmesinin gerekçesi olamaz, bugüne kadar BM'nin İsrail hakkında almış olduğu onlarca, yüzü aşkın karar var, bu kararların uygulanabilirliği yok ve İsrail bakıyor ki, BM'nin almış olduğu kararları istediği gibi çiğniyor ve dolayısıyla BM diyor kendi çalıyor kendi dinliyor, böyle bir yapı olabilir mi, böyle bir adalet dağıtacak, barışa hizmet edecek kuruluş olabilir mi? şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum