1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail İşgal Askerleri 8 Günde 7 Filistinliyi Katletti!
İsrail İşgal Askerleri 8 Günde 7 Filistinliyi Katletti!

İsrail İşgal Askerleri 8 Günde 7 Filistinliyi Katletti!

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ekim ayının başından bugüne kadar 1'i çocuk 7 Filistinli katledildi, 790 Filistinli gerçek veya plastik mermiyle yaralandı.

A+A-

Merhum 7 Filistinliden 3'ü Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde İsrail askerleriyle yaşanan arbedede hayatını kaybetti, diğer 4 kişi ise İsrail güçlerine yönelik bıçaklı saldırı düzenlediği gerekçesiyle katledildi.

Yahudilerin dinî günleri nedeniyle İsrail işgal yönetiminin, Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişini bazen tamamen bazen de kısmen engellemesi sebebiyle 13 Eylül'den bu yana Kudüs ve Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde gerginlik yaşanıyor. Bölgede İsrail askerleriyle Filistinliler arasında çıkan arbedeler zaman zaman can kayıpları, yaralanma ya da gözaltılarla sonuçlanıyor.

İsrail, 1967'den beri Doğu Kudüs ve Batı Şeria'yı işgal altında tutuyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 200 bin, Batı Şeria'da ise 400 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre buralardaki Yahudi yerleşim yerlerinin tamamı illegal kabul ediliyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT