1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail Herkesi Tehdit Ediyor
İsrail Herkesi Tehdit Ediyor

İsrail Herkesi Tehdit Ediyor

Mavi Marmara saldırısının yaşandığı Gazze’ye yardım filosuna destek verdikleri için siyonist lobinin hedefinde olan Alman Sol Parti (Die Linke), şimdi de “İsrail’in varlık hakkını tanı” baskısı altında.

23 Haziran 2011 Perşembe 03:18A+A-

İsrail mallarını boykot eylemlerine destek verdikleri gerekçesiyle “antisemitist” ilan edilen parti, İsrail karşıtı olmakla suçlanıyor. Baskılar üzerine Thüringen eyaleti Sol Parti Parlamento Başkanı Bodo Ramelow, parti programına İsrail’in varlık hakkını tanıyan bir ifade koyabileceklerini ancak İsrail ile birlikte Filistin devletinin varlığını da tanıyan “iki devletli bir çözüm modelinin benimsendiğinin” ifade edilmesi gerektiğini söyledi.

Siyonistlerden bir başka baskı da dünyaca ünlü bilgisayar markası Apple’a geldi. İsrail Diplomasi ve Diaspora Bakanı Yuli Edelstein, Apple’ın İcra Kurulu Başkanı Steven Paul Jobs’a bir yazı yazarak Apple’ın iPhone uygulaması arasında yer alan ve Arapça bir iTunes hesabı olan “Third Intifada” hesabının kapatılmasını istedi. Edelstein, Filistinlilerce açılan hesabı denetleyemediklerini, direnişçilerin bu hesap sayesinde İsrail karşıtı gösteriler örgütlediklerini, intifada çağrısı yapan marşları indirdiklerini ve haberleri takip ettiklerini ifade etti. Konuyla ilgili İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon da, “Böylesi büyük rolleri olan şirketlerin aynı zamanda büyük sorumlulukları vardır. Ben Apple’ın da, Facebook gibi bu sorumluluğa uygun şekilde davranacağına inanıyorum” demişti. Hatırlanacağı üzere yaklaşık bir ay önce Facebook da Filistinlileri direnişe çağıran bir hesabı İsrail’in talebi doğrultusunda kapatmıştı. (Hüseyin Yazıcı / Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT