İsrail, Hamas Milletvekillerini Tutukluyor

06.02.2013 10:22
İsrail, Hamas Milletvekillerini Tutukluyor
İşgalci İsrail, Hamaslı vekilleri tutuklayarak Filistinlilerin birlik oluşturmasını engellemeye çalışıyor.

Siyonist işgal güçlerinin 4 Şubat Pazartesi günü El-Halil ve Ramallah'ta gerçekleştirdiği baskınlarla üç milletvekilini yeniden gözaltına almasıyla birlikte işgal zindanlarında esir tutulan İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi milletvekili sayısı 16'ya yükseldi.

Esirler Merkezi'nin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Batı Yaka'nın çeşitli kentlerine ve köylerine düzenlenen baskınlarda yaklaşık 25 kişinin gözaltına alındığını, gözaltına alınanların çoğunun Hamas liderleri olduğu ve aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu ifade edildi.

Son gözaltı operasyonunun Siyonist işgal güçlerinin Kasım ayında Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıdan bu yana gerçekleştirdiği en büyük operasyon olduğunu belirten Esirler Merkezi, dün gece gözaltına alınanlarla Hamas üyesi esir milletvekillerinin sayısının 16'ya yükseldiğini bildirdi.

Bu arada, Filistinli Esirleri Savunmak İçin Avrupa Şebekesi, Siyonist işgal güçlerinin Batı Yaka'da milletvekillerini, Filistinli liderleri ve üniversite öğrencilerini gözaltına almasını şiddetle kınadı ve milletvekillerinin gözaltına alınmasının savaş suçu olduğunu belirtti.

Avrupa Şebekesi, Siyonist işgal güçlerinin planlı bir şekilde gerçekleştirdiği gözaltı operasyonlarının amacının Filistinlilerin birlik ve bütünlüklerini sağlamalarına engel çıkarmak olduğunu söyledi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim