1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Gazze'de Katliam Yaptı: 4 Şehit
İsrail Gazzede Katliam Yaptı: 4 Şehit

İsrail Gazze'de Katliam Yaptı: 4 Şehit

Dünya kamuoyunun dikkatinin Libya’ya çevrildiği günlerde işgalci İsrail, Gazze’ye bomba yağdırıyor. Bugün 4 Filistinli şehit edildi.

22 Mart 2011 Salı 18:34A+A-

Siyonist işgal ordusunun bugün ikindiden sonra Gazze'nin doğu kesiminde bir evi bombalaması sonucu 4 kişi şehit olurken, çoğu çocuk 10'dan fazla kişi de yaralandı.

Yerel kaynakların bugünkü katliamla ilgili olarak Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdikleri bilgiye göre, tanklarla Gazze sınırında mevzilenmiş olan işgal güçleri Gazze'nin doğu kesimindeki En-Nezzaz Caddesi üzerinde bulunan Faik El-Hulv'a ait evi hedef alarak top ateşine tuttu. Büyük bir gürültüyle patlayan toplar 4 kişinin şehit olmasına ve ondan fazla kişinin de yaralanmasına neden oldu. İşgal güçlerinin El-Hulv'a ait eve en az beş top attıkları bildirildi.

Saldırının ardından bölgeye hemen ambulansların sevk edildiği ve hastaneye kaldırılan yaralıların durumunun ağır olduğunu belirtildi.

İşgal ordusunun bu hain ve alçak saldırısına misillemede bulunan direniş güçleri bazı Siyonist işgal hedeflerine havan topu attılar.

İşgal güçlerinin vahşi saldırısının ardından direniş mücahitlerinin yaptığı karşı saldırıyı teyit eden işgal ordusu, atılan havan toplarından dördünün Batı Nakab bölgesine düştüğünü ifade etti.

İşgal ordusu dün gece de Gazze'nin değişik noktalarına yaptığı saldırılarda yine çoğunluğunu çocuk ve kadınların oluşturduğu 18 kişiyi yaralamıştı.

HABERE YORUM KAT