1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail: Filistin'i Tanımayın
İsrail: Filistini Tanımayın

İsrail: Filistin'i Tanımayın

İsrail'de yayımlanan Yedioth Ahranot gazetesinin haberine göre Netanyahu'nun mektuplarından bazıları, bu ülkeleri ziyaret eden bakanlar aracılığıyla ulaştırıldı.

16 Ağustos 2011 Salı 03:06A+A-

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistinlilerin tam üye olarak tanınma amacıyla BM'ye yapacakları başvuru öncesinde 40 ülke devlet başkanına mektup göndererek, Filistinlilerin devlet olma taleplerine karşı çıkılmasını istedi. İsrail'de yayımlanan Yedioth Ahranot gazetesinin haberine göre Netanyahu'nun mektuplarından bazıları, bu ülkeleri ziyaret eden bakanlar aracılığıyla ulaştırıldı. Peru ve Brezilya'yı ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon, Meksika ve Jamaika'yı ziyaret eden istihbarat ve nükleer enerjiden sorumlu bakan Dan Meridor ile Guatemala, Kostarika ve Uruguay'ı ziyaret eden devlet bakanı Yossi Peled, bu mektupları elden ulaştıran isimler oldular. İsrail Merkez Bankası Başkanı Stanley Fischer'in de Netanyahu'nun mektubunu, Fildişi Kıyısı Devlet Başkanı Alassane Quattara'ya verdiği kaydedildi.

Mektuplardaki ana mesajın "Filistin devletinin tek yanlı olarak tanınmasının barış sürecine zarar vereceği" olduğu vurgulandı. (Yeni Şafak) 

HABERE YORUM KAT