1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “İsrail Cezaevlerindeki Filistinlilerin Tamamı İşkence Gördü”
“İsrail Cezaevlerindeki Filistinlilerin Tamamı İşkence Gördü”

“İsrail Cezaevlerindeki Filistinlilerin Tamamı İşkence Gördü”

Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti Başkanı İsa Karaki, “İsrail cezaevlerindeki Filistinli tutukluların tamamı her türlü işkenceye maruz kaldı.” dedi.

27 Aralık 2017 Çarşamba 09:43A+A-

Beraberindeki heyetle Fas’ın başkenti Rabat’a gelen Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti Başkanı İsa Karaki, Fas hükümetinin koalisyon ortaklarından İlerleme ve Sosyalizm Partisi’nin yöneticileriyle görüştü.

AA’da yer alan habere göre, Karaki, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İsrail cezaevlerinde 400’den fazlası çocuk olmak üzere 7 bin Filistinli tutuklunun bulunduğunu söyledi.

ABD’nin Kudüs kararının ardından gözaltıların arttığına dikkat çeken Karaki, “İsrail cezaevlerindeki Filistinli tutukluların tamamı her türlü işkenceye maruz kaldı.” diye konuştu.

Karaki, serbest bırakılan bazı esirler ile yaptığı Fas ziyaretinde, Filistinli esirlerin sıkıntılarını anlatmayı ve işgalci İsrail güçlerinin suçlarını gündeme getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

İlerleme ve Sosyalizm Partisi yöneticilerinden İsmail el-Alevi de Filistinli tutuklular dosyasına her düzeyden destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT