1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Askerleri 14 Kişiyi Yaraladı, 9 Kişiyi Tutukladı!
İsrail Askerleri 14 Kişiyi Yaraladı, 9 Kişiyi Tutukladı!

İsrail Askerleri 14 Kişiyi Yaraladı, 9 Kişiyi Tutukladı!

Batı Yaka’nın Nablus şehri ve çevresinde birçok noktaya baskın düzenleyen ve özellikle şehrin Rucib bölgesinde yoğunlaşan İsrail İşgal Güçleri 9 Filistinliyi tutuklarken, çıkan çatışmada 14 Filistinli genç de yaralandı.

A+A-

Filistin Enformasyon Merkezi'ne bilgi veren görgü tanıkları, Siyonist İşgal Güçleri’nin dün gece sabaha doğru Nablus şehri ve çevresinde büyük çaplı bir operasyon yaptığını, sabah namazından önce başlayan operasyona birçok askerin katıldığını, bazı askerlerin ana caddeleri kapatırken bazılarının evlerin çatılarına çıkıp mevzilendiklerini, ardından evlere baskın yapıp eşyalara zarar verdiklerini aktardı.

Görgü tanıkları ve yerel kaynaklar verdikleri bilginin devamında, işgal güçlerinin baskınlarıyla çatışmaların başladığını, işgal güçlerinin plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı bombanın yanında gerçek mermi kullandığını, Muhammed el-Kusa ve Ahmed Hezim’in gerçek mermilerle yaralandığını ifade etti.

Hastane kaynakları ise dün geçe çıkan çatışmalarda yaralanan 14 kişinin hastaneye kaldırıldığını, yaralılardan birkaçının ayaklarından, bacaklarından ve karınlarından gerçek mermilerle yaralandıklarını ve durumu ağır olanların bulunduğunu bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin silahlarda susturucu kullanması sonucu gençlerin yaralandığını, işgal askerlerinin 4 kişiye de saldırarak darp ettiğini söyledi.

İşgal güçleri bölgeyi kuşatmaya devam ederken, insansız hava araçlarının da sürekli bölgenin üzerinde uçmaları dikkat çekti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT