1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail Ankara İle Güvenlik İşbirliğine Son Verdi
İsrail Ankara İle Güvenlik İşbirliğine Son Verdi

İsrail Ankara İle Güvenlik İşbirliğine Son Verdi

İsrail, Ankara’daki güvenlik temsilcisinin Romanya’ya taşındığını duyurdu. Türkiye ile güvenlik işbirliğine son verildiği belirtildi.

19 Eylül 2011 Pazartesi 22:55A+A-

Siyonist İsrail Güvenlik Bakanlığı Türkiye ile güvenlik işbirliğine son verildiğini belirterek, Ankara’daki güvenlik temsilcisinin Romanya’ya taşındığını duyurdu.

Bakanlık sözcüsü Tall Folovic yaptığı açıklamada, Bakan Yitzhak Aharonovic’in güvenlik temsilcisinin Ankara’dan Bükreş’e taşınması için talimat verdiğini ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre konuya ilişkin açıklama yapan Folovic, ikili ilişkilerin bozulması üzerine böyle bir karar aldıklarını belirterek, şu an itibariyle güvenlik konusunda bir işbirliğinin olmadığını söyledi.

Siyonist rejimin Mavi Marmara gemisine saldırıp 9 kardeşimizi şehit etmesi ve 50 kardeşimizi de yaralaması üzerine Türkiye işgal rejiminden özür dilemesini ve tazminat ödemesini istemişti. Siyonist hükümetin özür dilememesi üzerine Ankara beş maddelik yaptırımı hayata geçirmiş ve Siyonist büyükelçiyi kovmuştu.

Türkiye ilişkilerin düzelmesi için Siyonist hükümetin özür dilemesini, şehit ailelerine tazminat ödemesini ve Gazze ablukasını kaldırmasını şart koşuyor.

HABERE YORUM KAT