1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail 3 Yıl Sonra Özel Eşyalarını İade Etti!
İsrail 3 Yıl Sonra Özel Eşyalarını İade Etti!

İsrail 3 Yıl Sonra Özel Eşyalarını İade Etti!

İsrail, Mavi Marmara kanlı baskınında Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Murat Palavar'ın bir kısım eşyalarını iade etti.

30 Eylül 2013 Pazartesi 22:54A+A-

İsrail'den Yeni Şafak Gazetesi Muhabiri Murat Palavar'ı şok eden iade. İsrail Mavi Marmara kanlı baskını sonrasında tüm eşyalarına el koyduğu Murat Palavar'a ait eşyaların bir kısmını iade etme kararı verdi. Eşyaları almak için giden Palavar yine şok yaşadı. Eşyalarından sadece cüzdanı gönderilen Palavar'a ait tüm para ve özel eşyalar cüzdanın içinden alınmıştı. Boşaltılmış cüzdan için Murat Palavar yeniden hukuk yoluna gitmeye karar verdi.

İsrail'den 3 yıl sonra gelen eşya Gazeteci Murat Palavar'ı şok etti. Kanlı Mavi Marmara Gemisi'nden sadece gazetecilik görevi için bulunan Murat Palavar'ın tüm eşyalarına İsrail askeri tarafından el konulmuştu.

İSRAİL'DEN BİR HUKU SKANDALI DAHA

İsrail makamları Murat Palavar'a gönderdiği eşya ile bir kez daha hukuk skandalına imza attı. İsrail Palavar'a sadece cüzdanını ve gazete kartvizitlerini iade etti. İçi para dolu ve önemli kimlikleri bulunan cüzdanın boş olarak iade edilmesi bir hukuk skandalı olarak gösteriliyor. Murat Palavar İsrail'e gönderilen boş cüzdan için yeniden hukuki makamlara müracaat edeceğini duyurdu. Palavar'a göre yapılan hem bir hakaret hem de hukuksuzluk.

BÜTÜN TÜM EŞYALARINA EL KONULMUŞTU

İsrail, Mavi Marmara kanlı baskını sonrasında Murat Palavar'ın tüm eşyalarına el koymuş ve geri iade etmemişti. 3 yıl sonra eşyalarından sadece boş cüzdan ve gazete kartvizitleri ile gönderilen Murat Palavar büyük şok yaşadı. Murat Palavar İsrail'in hukuksuzluğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

İSRAİL UCM İLE ZOR GÜNLER YAŞIYOR

Mavi Marmara Davası Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) taşındı. İsrail'i uluslararası hukuk alalında şok etkisi yapan hukuki karar sonrasında panik yaşıyor. İsrail bir kısım medya çalışanlarına göstermelik eşya iadesinde bulunarak UCM'de elini güçlendirmeye çalıştığı ifade ediliyor.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

1 Yorum