İsrail: 3 İşgalciyi Hamas Öldürmedi

26.07.2014 17:13
İsrail: 3 İşgalciyi Hamas Öldürmedi
İsrail Emniyeti Basın Sözcüsü Rosenfeld; 'Yerleşimcileri Hamas öldürmedi, eğer Hamas olsaydı bunu önceden bilirdik' dedi.

İsrail Emniyeti Basın Sözcüsü, Micky Rosenfeld, İsrail'in 3 yerleşimcinin Hamas tarafından öldürüldüğünü iddia ederek Gazze'ye saldırmasını değerlendirerek, 'Yerleşimcileri Hamas öldürmedi, eğer Hamas olsaydı bunu önceden bilirdik' dedi.

'Hamas öldürdü' iddiası yalan

19 gündür Gazze'ye yoğun şekilde saldıran İsrail, şu ana kadar 940 sivili katletti. 7 Temmuz'da başlatılan operasyonda İsrail'in bahanesi olan 3 İsrailli yerleşimcinin, Hamas tarafından öldürüldüğü iddia edilmişti. Hamas'ın öldürülen yerleşimcilere ilişkin yaptığı açıklamalarda kesin bir dille yalanlasa da İsrail, Gazze'deki katliamlarına kılıf uydurarak, bölgeye kara harekatı da başlattı.

'Hamas olsa çok önceden çözerdik'

3 İsrailli yerleşimcinin, Hamas tarafından öldürülmediği, İsrail emniyeti tarafından da itiraf edildi. İsrail Emniyeti Basın Sözcüsü, Micky Rosenfeld yaptığı açıklamada, İsrailli yerleşimcilerin Hamas tarafından öldürülmediğini belirtti. Rosenfeld açıklamasında '3 yerleşimciyi kesinlikle Hamas öldürmedi. Hamas olsa biz bunu önceden çözerdik. Bu ayrı bir hücre' dedi.

'Öldürülen gençler İsrail'in bahanesi'

Rosenfeld'in açıklamaları yerleşimcilerin öldürülmesinin ardından Hamas'ı suçlayan Netanyahu'nun sözleri ile çelişiyor. Rosenfeld, açıklamasında ' İsrail Hükümeti, Gazze'ye saldırmak için bu işi Hamas'ın yaptığını öne sürdü' şeklinde konuştu.

3 İsrailli yerleşimci 12 Haziran'da kaybolmuş, 18 gün boyu kendilerinden haber alınamamıştı. Kayıp yerleşimcilerin cesedi Batı Şeria'da El-Halil kenti yakınlarında bulunmuştu. Cesetlerin bulunmasının ardından Hamas'ı suçlayan İsrail, Gazze'ye 3 koldan saldırmaya başlamış, Batı Şeria'da da binlerce Filistinlinin evini basıp 590 kişiyi gözaltına almıştı.

Yeni Şafak

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim