İsrail 14 Filistinli Gazeteciyi Zindanda Tutuyor

29.03.2013 01:07
İsrail 14 Filistinli Gazeteciyi Zindanda Tutuyor
İşgal güçleri cinayetlerinin dünya kamuoyu tarafından öğrenilmesini istemiyor.

Filistin Basın Kulübü, işgal rejiminin 14 Filistinli gazeteciyi zindanda tuttuğunu belirterek, bunlardan 6’ısının bu yıl tutuklandığını kaydetti.

Basın Kulübü, konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada kulüp şu bilgiyi verdi: “İşgal güçlerinin Filistinli gazetecilere karşı saldırı ve tecavüzleri sürüyor. Bu saldırıların sonuncusu geçen hafta Abdulaziz Nevfel’e yapıldı. Nevfel, Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin orta kesimindeki Tel Er-Rumeyde’deki yerleşim faaliyetleriyle ilgili haber hazırlarken birlikte çalıştığı El-Cezire ekibiyle saldırıya uğradı. Saldırının ardından birkaç saat gözaltında tutulan Nevfel daha sonra serbest bırakıldı.”

İşgal rejiminin özellikle işgal askerlerinin yaptığı cinayetleri ve yerleşimci Yahudilerin insanlık dışı tutumlarını görüntülemelerini engellemek için kasıtlı olarak basın mensuplarını hedef aldığına dikkat çeken kulüp, en son iki gün önce El-Halil şehrinde yerleşim birimlerini görüntülemek isteyen yabancı bir grup basın mensubunun bölgeden uzaklaştırıldığını ifade etti.

Dünyanın başka yerlerinde yapılan benzer saldırılarda sesini duyuran ve tepkilerini ortaya koyan Uluslararası Gazeteciler Birliği ve Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü gibi kurumların Filistinli gazetecilere karşı sessiz kalmalarını garipsediklerini belirten kulüp, Filistinlilere karşı çifte standart uygulandığını kaydetti. 

FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim