1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Isparta'da Kardeşlik Pikniği
Isparta'da Kardeşlik Pikniği

Isparta'da Kardeşlik Pikniği

Isparta’da eğitimlerini sürdüren Üniversite gençliğine yönelik “Kardeşlik Pikniği” gerçekleştirildi.

A+A-

Kardeşlik Pikniği temasıyla yapılan organizasyona, Isparta İlkeli Çocuk ve Gençlik Derneği, Isparta İHH Temsilciliği, Ensar Vakfı Isparta temsilciliği, SDÜ Akademik Koordinasyon Kulübü ve bir grup bilinçli üniversite gençliğince oluşturulan Isparta Genç Erdemliler Topluluğu katılımları ile destek verdiler.

Kardeşlik Pikniği, katılımcıların kendilerini ve temsil ettikleri sivil oluşumları tanıtması ve hemen ardından Öğretmen Doğan Yakut tarafından yapılan ‘Müslüman Olmanın Sorumluluğu’ adlı sunumla başladı. Cemaatle kılınan öğle namazının ardından ülkemizde eğitimini sürdüren Kazakistanlı bir kardeşimiz tarafından Rahman suresinden Rabbimizin nimetlerinin anlatıldığı bir bölüm okundu.

Farklı bölümlerde okuyan öğrencilerden oluşturulan voleybol turnuvası sonucunda kazanan takım oyuncularına çeşitli kitap hediyeleri verildi. Katılımcı öğrencilerin organizasyondan duydukları memnuniyet pikniğin amacına ulaştığının bir göstergesi gibiydi.

Kardeşlik pikniği cemaatle kılınan ikindi namazı ile birlikte sona erdi.

“Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık.” (Hucurat Suresi 13. Ayet)

Bizleri farklı bölge ve ülkelerden kardeşlerimizle tanışma şerefine ulaştıran Rabbimize hamd olsun.

dsc_3751.jpg

img_1008.jpg

img_1034.jpg

img_3651.jpg

img_3660.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum