1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsmailağa Cemaati'nden Külliye Gerilimine Dair Açıklama
İsmailağa Cemaati'nden Külliye Gerilimine Dair Açıklama

İsmailağa Cemaati'nden Külliye Gerilimine Dair Açıklama

İsmailağa Cemaati, Çavuşbaşı'ndaki kaçak külliye yapımıyla ilgili verilen yıkım kararı üzerine medyada öne çıkan haberlere dair bir açıklama yaptı.

A+A-

Gerek külliye yapımının ve gerekse de kaçak yapının yıkımı üzerine meydana gelen gerilimin kendileriyle alakalı olmadığının belirtildiği açıklamada, bu olay üzerinden Marifet Derneği - Fethullahçı yapı işbirliğiyle Mahmut Ustaosmanoğlu’nu seven insanlar ile AK Parti iktidarının arasınının açılmak istendiği kaydedildi.

Açıklamanın Tam Metni:

CEMAATİMİZ VE SEVENLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

Son günlerde görsel ve sosyal medyada, cemaatimiz ile de ilişkilendirilerek, bir karalama ve kışkırtma ortamı meydana getirmek istenilmektedir. Bu konuda cemaatimizi ve sevenlerimizi bilgilendirmeyi çok önemli buluyoruz.

Söz konusu olayın kaynağı, külliye adı altında, Marifet Derneği tarafından Çavuşbaşı'nda inşa edilmekte olan binalarla ilgilidir.

CAMİ VE ABDESTHANE PROJESİ DIŞINA ÇIKILMIŞTIR

1)    Bu hâdise, Orman Bakanlığı tarafından MSN İnşaat şirketine kiraya verilen ormanlık alana cami ve abdesthaneler yapılması ile ilgilidir. Ancak görüldüğü şekliyle proje dışına çıkılarak cami dışında birçok binalar yapılmış, bu sebeple Orman Bakanlığı, cami ve abdesthane dışındaki binaların yapımının durdurulmasını talep etmiştir. Mesele, Orman Bakanlığı ile Marifet Derneği yetkililerinin ilgilendiği MSN İnşaat şirketi arasında gelişen resmî bir süreçtir.

PROJENİN İSMAİLAĞA CEMAATİ İLE İLGİSİ YOKTUR

2)    Külliyenin ne yapımında, ne de yapılan müdahalede, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı'nın ilgisi de dahli de söz konusu değildir.

BAZI MİHRAKLAR HÜKÜMETLE CEMAATİMİZİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İSTİYOR

3) Bunu vesile yaparak internet ve basılı medyada art niyetli mihraklar, cemaatimiz ile hükümeti karşı karşıya getirme gibi bir tahrik yöntemi uygulama gayretine girmiş gözükmektedir.

4) Efendi Hazretlerimiz yetmiş yıllık geleneğinde kanunsuzluğa tevessül etmemiş, cemaatini de bu konuda daima uyarmıştır.

PROVAKATÖRLERE DİKKAT BUNLAR CEMAATİMİZE FATURA EDİLİR

5) Cemaatimiz ve sevenlerimizden ricamız, art niyetli, provokatörlüğe soyunmuş kişi ve kuruluşların etkisinde kalarak herhangi bir taşkınlık yapmamalarıdır.

6) Yapılan her yanlış hareketin Efendi Hazretlerimize ve cemaatimize fatura edileceği gerçeğini unutmayalım.

Hiç kimsenin zarar görmeden konunun açıklığa kavuşturulması ve herhangi bir taşkınlığa mahal verilmemesi en büyük arzumuzdur.

Saygılarımızla,

İSMAİLAĞA CEMAATİ ADINA, İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI

HABERE YORUM KAT

1 Yorum