1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsmail Korkmaz'ın Cenazesi Toprağa Verildi
İsmail Korkmazın Cenazesi Toprağa Verildi

İsmail Korkmaz'ın Cenazesi Toprağa Verildi

Eskişehir'de Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, Antakya'da toprağa verildi.

A+A-

Eskişehir'de Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, Antakya'da toprağa verildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, konvoy eşliğinde önce Hatay merkeze bağlı Ekinci beldesine getirildi. Burada sloganlarla karşılanan cenazeyi gören yakınları sinir krizleri geçirdi. Belde giriş ve çıkışlarında askeri birlikler ve emniyet ekipleri geniş güvenlik önlemi alıdı. Korkmaz'ın cenazesi Ekinci belde mezarlığına getirilerek toprağa verildi.

HATAY'DAKİ GÖSTERİLERDE 3 POLİS YARALANDI

Halkevlerine bağlı 200 kişilik bir grup, Armutlu Mahallesinden yürüyüşe geçti. Grup, yasak olmasına rağmen Saray Caddesinde basın açıklaması yapmak istedi. Armutlu Mahallesi çıkışında polis tarafından önü kesilen grupla polis arasında süren görüşme trafiği sonuçsuz kaldı ve TOMA'lar müdahale etti. Biber gazı ve suyla yapılan müdahaleler sonucu mahalle girişine geçen grup, burada barikat kurarak polise taş, sopa, bilye, molotof bombası ile saldırdı.

Mahalle aralarında ses bombası da kullanan gruba müdahale eden zırhlı aracın üzerine zeytinyağı, molotof bombası ve bilyeler atan grup, daha sonra mahalle girişlerine kurdukları barikatları ateşe verdi. TOMA ve Akreplerin üzerine apartmanların çatılarından mutfak tüpü, mermer, molotof bombası, havai fişek ve demir bilyeler atıldı. Müdahaleye giden Akrebin camı kırıldı. Dün saat 17.00 sıralarında başlayan eylem, bugün saat 02.30 sıralarında sona erdi.

Eylemcilerin sapanlarla attıkları taş ve demir bilyeler 3 polisin yaralanmasına neden oldu. Bir polis ayağından yara alırken, diğer iki polis ellerinden darbe aldı. Bir polisin elindeki tendon bağlarında kopma olduğu ancak sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ÇEVİK KUVVET POLİSLERİ SLOGANLAR ARASINDA İFTARINI YAPTI

Eylemcilerin yürüyüş ısrarı nedeniyle grup liderleri ve polis arasında görüşmeler sürerken ezan okundu. Çevik Kuvvet polisleri, eylem alanında iftar yaptı. Çevik Kuvvet personeli dağıtılan su ile oruçlarını açtı. Polislere daha sonra kumanyaları dağıtıldı. Gaz maskelerini kenara bırakan çevik kuvvet polislerinin çoğu yere oturarak kendilerine getirilen kumanya ile eylem alanında iftarını yaptı. Bazı polislerin de kalkanların üzerine yatarak uyuduğu görüldü.

(CİHAN)

 

HABERE YORUM KAT